Üye Girişi
Kullanıcı :
Şifre :
 
Şavşat.com'a Üye
Değil misiniz ?


Köşkidekiler

AnaSayfa
Kültür ve Sanat
Duvar Gazetesi
Haber/Güncel
Mesaj Tahtası
Foto Galeri
iletişim
Şavşat ve Şavşatlılar Rehberi
Şavşat ve Turizm
Şavşat ve Medya

Bugün
19 Şubat 2019 22:00
Son 25 Üye

Ramazan Yıldırım

Tekin Acı

Seyfettin Özışık

Yaşar Temur

Nuran Aydın

Kadir Yalciner

Şenol Boz

Erdem Altun

Onur Geçkin

Zeki Ekinci

Selçuk Özgür

Mehmet Çiçek

Şeyma Dede

Naim Gümüş

Özbay Demir

Gizem Yazar

Nurbay Demir

ibrahim Büyük

Gökhan Durmuş

Nurbay Gül

Erkan Yılmaz

Nehir Kübra Avcı

Selçuk Gündüz

Ali Osman Yıldız

Özgür Çelik

Ube - Selami Gümüş
  REHBER ...

  FİRMA LİSTESİ ...

Farklı Yöntem Dershanesi Eğitim Hiz. ve Yayıncılık Ltd.Şti.

Yetkili :

Özcan Öztürk


Adres :

Halkalı Toplu Konutlar 1.Etap 5.Bölge F-1 İş Merkezi


Tel :

+902124952727


Faks :

+90 212 495 27 27


Web :

www.farkliyontem.com


Email :

info@farkliyontem.comFirma Bilgi Detayı

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ve ÖSS konusunda uzmanlaşan dersanemiz Farklı Yöntem Dershanesi son yıllarda özellikle YÖS kulvarında lider durumdadır.

Hakkımızda

Farklı Yöntem Dershaneleri Türkiye’nin geleceği siz gençlerimizi, bilişim ve teknoloji çağının mimarı olarak üniversitelere hazırlarken bunu gereği olan eğitim kalitesini de her geçen gün geliştirerek sizlere ulaştırmaktadır.

1991 tarihinde kurulan Odak Dershanelerinin devamı olarak öğrencilerini üniversiteye hazırlayan Yöntem Dershaneleri Halkalı da OKS ve Bakırköy’de ÖSS ve YÖS olmak üzere iki şubesiyle ve alanında uzman öğretmen kadrosu ile tam gün eğitim seçeneği ile grubun da nitelikli eğitimde ödün vermeden öğrencilerimize donanımlı bir eğitim sunmaktadır.

Farklı Yöntem Dershaneleri Odak Dershanelerinden almış olduğu bayrağı daha da yükselterek 16 yıldır üniversiteye hazırlıkta başarı çıtasını yükseltmeye devam etmektedir. Sadece Anadolu liselerinde ve fen liselerinde yada kolejlerde değil de Klasik Liselerden de Türkiye derecesine öğrenci taşımanın gururunu öğrencilerimizle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.


YÖS NEDİR

YÖS (Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı ) anlamına gelir.

Bu sınav Türkiye’deki üniversitelerde öğrenim görmek isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin girecekleri ve sonuçlarını bu üniversitelerde kabul için başvururken kullanacakları sınavdır.

2-YÖS SINAVINA KİMLER BAŞVURABİLİR

YÖS sınavına Türk Liselerinden mezun veya Türk liselerine denk bir okuldan mezun olanlar ile bu okulların son sınıfında okuyan yabancı uyruklu öğrenciler girebilir.

3-YÖS SINAVINA KİMLER BAŞVURU YAPAMAZ

TC vatandaşı olanlar

KKTC vatandaşı olanlar

Uyruklarından biri TC veya KKTC vatandaşı olan Çifte vatandaşlar.

4- ÇİFTE VATANDAŞLAR YÖS SINAVINA GİREBİLİR Mİ ?

Uyruklarından biri TC veya KKTC vatandaşı olan öğrenciler ancak bu vatandaşlıktan çıkarak YÖS sınavına katılabilirler.

Çifte vatandaş olan öğrenciler 18 yaşını doldurmamış iseler vatandaşlıktan çıkma işlemini kendileri şahsen yapabilirler.

18 yaşını doldurmamış öğrenci Adayları ise vatandaşlıktan çıkma işlemine başlamadan önce Ebeveynleri tarafından Asliye Hukuk Mahkemelerine başvurarak T.M.K ’nın 12.maddesi gereğince ;

“Ergin Kılınma” yani “KAZAİ RÜŞT” davasının açılarak öncelikle öğrenci REŞiD sayılmalıdır.Alınan Dava Kararı ile Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü’ne başvurarak işlemlerine başlayabilir.

Bu işlemler hakkında detaylı bilgi için , dershanemize başvurup konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

5- YÖS BAŞVURU FORMUNU NASIL TEMİN EDEBİLİRİM

YÖS başvuruları her yıl Ocak ayından itibaren şahsen veya posta yolu ile “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, ÖSYM-SHB, 06538 Ankara –TÜRKİYE” adresinden yada Bakırköy Özel Farklı Yöntem Dershanesinden ÜCRETSİZ olarak temin edebilirler.

6- BAŞVURU İŞLEMLERİ

YÖS başvuru işlemleri Başvuru formunun temin edilmesiyle başlar.Başvuru formunun temini formun tam ve eksiksiz olarak doldurulabilmesi,başvuru formunun ANKARA’ya ulaştırılabilmesi gibi işlemler Kurumumuz tarafından ÜCRETSİZ olarak yapılmaktadır.

7- SINAVA ÇAĞRI

Başvuru formu doldurulup ÖSYM’ye ulaştırılmasından sonra ÖSYM tarafından öğrenciye SINAV GİRİŞ KİMLİK KARTI gönderilmektedir.

Öğrenci sınava girmeden önce Ankara Emniyet Genel Müdürlüğüne şahsen başvurarak pasaportuna veya ikamet tezkeresine “GÖRÜLMÜŞTÜR” damgasını vurdurmak zorundadır.Bu damgayı vurdurmayan öğrenci SINAVA alınmaz.

Kurumumuz her yıl “Görülmüştür” damgasını vurdurmak için ve Ankara’daki sınava öğrencileri götürmek için Dershane bünyesindeki öğrencilere bu organizasyonları yapmaktadır.

Dershanemizin öğrencisi olmayan adaylar da bize başvurdukları takdirde bu organizasyona dahil edilmektedir.

8-SINAV

Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı 13 NİSAN 2008 PAZAR Günü yapılacaktır. Sınav her yıl ODTÜ de uygulanmaktayken 2007 YÖS sınavı GAZİ üniversitesinde yapılmıştır.

Öğrenciler sınava katılırken yanlarında 2008 YÖS Giriş Kimlik Kartlarını, Pasaportlarını ve varsa ikamet tezkerelerini yanlarında getirmeleri zorunludur.

9-SINAVDA KAÇ SORU SORULMAKTADIR

YÖS sınavı Temel Öğrenme Becerileri Testi ve Türkçe Testi olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır.

Temel Öğrenme Becerileri Testi 80 sorudan oluşuruz. Bu Test 45 Genel Yetenek(I Q ), 30 Matematik ve 5 Geometri sorusu olmak üzere 80 sorudur.

Temel Öğrenme Becerileri Testi sonucuna göre öğrenci üniversiteye yerleşme hakkı kazanır.

Temel Öğrenme Becerileri Test süresi ise 90 dakikadır.

İkinci Test ise Türkçe Testidir.

Türkçe Testi 60 sorudan oluşur ve 60 dakika süresi vardır. Bu test temel öğrenme Becerileri testinin sonundan başlar.Türkçe Testi öğrencini Türkçe düzeyini ölçmek için uygulanır.Üniversiteye yerleştirme işleminde Puan olarak hiçbir etkisi yoktur.

10-YÖS SINAV SONUCU KAÇ YIL GEÇERLİDİR

YÖS sınav sonucu sınava girilen yıl ile beraber iki yıl geçerlidir. Örneğin; 2007 YÖS sınav sonuç belgesi ile 2008 yılında da Üniversitelere başvuru yapılabilir.

11 - YÖS SORULARININ İÇERİĞİ NASILDIR ?

Temel Öğrenme Becerileri testi sorularının % 60 gibi önemli bir kısmı Genel Yetenek (IQ) bölümünden oluşmaktadır. Genel Yetenek dersi SAYISAL YETENEK ve ŞEKİLSEL YETENEK olarak iki kısımdan oluşur. Temel Öğrenme Becerileri testi çok özel bir testtir. Bu alanda başarılı olan öğrencilere baktığımızda geçmiş öğrenim yıllarında SAYISAL ağırlıklı eğitim gören öğrencilerin daha başarılı olduğunu görüyoruz. Bu da sayısal zekanın bu sınavda tartışılmaz üstünlüğünü gösterir.

Bu nedenledir ki öğrencileri sınava hazırlayan kadronun da SAYISAL alanda eğitim görmüş, SAYISAL zekası üst seviyede olan öğretmenlerden oluşması gerekir.

Ancak bazı öğretmenler üniversite de SÖZEL bölüm eğitimi almış olmalarına rağmen böyle bir SAYISAL TEST ALANINDA kendilerini IQ uzmanı olarak tanıtarak öğrencilerin sınava hazırlanmalarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Farklı Yöntem Dershanesi YÖS alanında uzman kadrosuyla öğrencilerin geleceğine açılan penceredir.

12 – SONUÇLARIN İLANI

YÖS sınav sonuçları her yıl Mayıs ayının son haftasında itibaren adayların yazışma adreslerine posta yolu ile gönderilir. Kaybolan YÖS sonucunu tekrar çıkarmak isteyen adayların bu belgeyi tekrar çıkarma , talep etme hakları bulunmaktadır.

13-ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ

YÖS tercihleri 2004 yılına kadar Merkezi Yerleştirme ile yapılmaktaydı. Tercih Formuna öğrenci istediği 10 bölümü yazıp Merkezi Yerleştirme Sonucunu beklemekteydi.

YÖS sonucuna göre öğrenci alan Üniversiteler , sonuçların duyurulmasından sonra her üniversite kendi web sayfasından başvuru tarihini açıklayarak o tarihler arasında başvuru kabul etmektedirler. Başvurulan üniversitelerin sonuçları da tekrar web sayfalarında belirtilen tarihlerde ilan edilmektedir.

Farklı Yöntem Dershanesi uzman rehberlik servisi YÖS sonuçlarının açıklanması ile beraber Yabancı Uyruklu öğrencilerin TERCİH işlemlerini ÜCRETSİZ olarak yapmakta ve tercihlerinin sonuçlarını takip ederek öğrencilere bilgi vermektedir.Kayıt Sahibi : Şavşat.Com Web Ekibi / Tarihi : 16.09.2004

Eğitim

Kocaeli Çağdaş ...

Özel Uzman Öğre ...

Farklı Yöntem D ...

  LİNKLER ...

Katılma Koşulları

Ticari Rehber Sözleşmesi

Rehber Ana Sayfa

  SEKTÖR LİSTESİ ...

Ambalaj (0)

Büro Malzemeleri (0)

Bilgisayar (1)

Danışmanlık (0)

Deri Sanayi (0)

Eğitim (3)

Eğlence (2)

Elektrik & Elektronik (0)

Emlak (0)

Enerji (1)

Giyim (0)

Gıda (2)

Hayvancılık (0)

Hizmetler (0)

İlaç (0)

İnşaat (2)

Kimya Sanayi (1)

Maden ve Metal Sanayi (0)

Makine (0)

Matbaa & Yayıncılık (1)

Orman Ürünleri (0)

Otomotiv (1)

Reklam & Tanıtım (0)

Sağlık (0)

Seramik ve Porselen (2)

Sigortacılık (1)

Tarım (0)

Taşımacılık (0)

Tekstil (0)

Telekominikasyon (0)

Ticaret (0)

Turizm (2)

Züccaciye (0)

Diğer (0)


Sanmari Ocakbaşı-Cafe Res ...

Lusnika Kafe ...

Kocaeli Çağdaş Kız Öğrenc ...

Yeşil Vadi Turistik Otel ...

Özel Uzman Öğretmenler M. ...

Mezsan Gıda ...

İkizler Otel ...

Çizgi Mimarlık ...

Boğaziçi Gıda ve Kafetery ...

Boğaziçi Gaz ...SAVSAT.COM un kayıtlı 6774 üyesi bulunmaktadır.

Öneri ve İstekleriniz | Çağrı | Katılım ve Katkı | Kullanım Şartları