Üye Girişi
Kullanıcı :
Şifre :
 
Şavşat.com'a Üye
Değil misiniz ?


Köşkidekiler

AnaSayfa
Kültür ve Sanat
Duvar Gazetesi
Haber/Güncel
Mesaj Tahtası
Foto Galeri
iletişim
Şavşat ve Şavşatlılar Rehberi
Şavşat ve Turizm
Şavşat ve Medya

Bugün
25 Mayıs 2020 14:00

Son 25 Üye

Osman Dündar

ENİS KUMAŞ

TURHAN TÜREMEN

Ramazan Yıldırım

Tekin Acı

Seyfettin Özışık

Yaşar Temur

Nuran Aydın

Kadir Yalciner

Şenol Boz

Erdem Altun

Onur Geçkin

Zeki Ekinci

Selçuk Özgür

Mehmet Çiçek

Şeyma Dede

Naim Gümüş

Özbay Demir

Gizem Yazar

Nurbay Demir

ibrahim Büyük

Gökhan Durmuş

Nurbay Gül

Erkan Yılmaz

Nehir Kübra Avcı


Qıldıriqarat / Suloban

Karisat Kışla

DEĞERLİ ŞAVŞATLILAR

Ağustos 2006 Da Kendimi Beğene Beğene Birkaç Arkadaşla Trabzon Dönüşü Mikelet Çermiğine Uğradık Yıllar Önce Cinalda Kivram Meydan Yalanız Götürmüştü.

20 Yıldır Aynı Değişen Birşey Yok. Yolu O Kadar Bozuk Ki, Citroen Arabayla Zor Çıktık. Değerinize Sahip Çıkıp Oranın Yol Ve Tesisini Yapmayı Düşünüyormusunuz.

Selam Ve Saygılar

DEMİRALİ AYDIN
EMİNBEY K POSOF

ÇERMİKTEKİ ŞİFA

Sene 1959 - 60 yillari olacak. 9-10 yaslarindayim. Mevsim ilkbahar. Hayvanlarimizi otlatmak icin komsu cocuklarla cobanlik yapiyoruz. Sabahlari kalktigimda dizlerimi hareket ettiremez oluyordum. Birkac dakika ugrasidan sonra degenega dayanip hayvanlarin pesinden gidiyordum. Aradan bir kac gün gecmedi ki yürüyemez oldum. Rahmetlik babam beni ata bindirerek mikeletin cermigine götürdü. Hareket edemedigim icin kucaginda tasimisti rahmetli. O harika Sifali Sicak suyun icerisinde bacaklarimin gevseyip acildigini hissettim. Kisacasi kendi ayagimla Yoncali köyüne kadar geldim. O günden sonra agri diye birsey kalmadi bacaklarimda. Hersey harika. Birde bakimi olsa gariban yerin. Rahatsizligi olanlara belki yardimim olur diye yazdim.

Almanya"dan selam ve sevgiler güzel ARTVIN ve SAVSAT"IMA:
TEMEL CAPKUN

ÇERMİK

Degerli doslarım bilindigi gibi harıka bir cermigimiz vardi.vardı dıyorum cunku atalarımız dedelerimiz bundan 50 sene kadar önce o zamanın şartlarında guzel harıka bır tesıs yapmışlar. o tasısın uzerıne başka kımsa bir cıvı bile cakmamış.

Coraklı Koyu kalabalık oldugundan mahallelerınden 2 koy oluşmış. Şenkoy ve Çermik koyleri ama Çermiye bir turlu ne bakım olmuş nede bir yatırım koyler arasında davalar acılmış çermik senındır benımdır diye yıllarca mahkemeler surmuş ve sonuş cermık yıkılmış ve kullanılamaz bir hale gelmiş. devlette çermigi ozel idareye devretmış.

Ben soruyorum hepımız akrabayız dosttuz neyı bolemiyoruz. Batı illerimizde oldugu gibi o güzelim şifa dagıtan kaplıcamıza neden sahıp çikamıyoruz ve oraya neden harıka bir tesız yapıp işletmiyoruz gercekten yazıktır. Böyle bir tesısın harabe şeklınde olması ve hepimizin ayıbıdır. Lutfen kişisel çıkarlarımızı bir kenara birakalım ve neler yapabilecegımızı konuşalım. Dahası buraya harıka bir tesıs yapalım. Eger yapamıyorsakta yatan degerlı girişimcilerimize engel olmayalım. Gerekırse bizde yardimcı olalım. Teşekur ederim.
  

SAVSAT.COM un kayıtlı 6779 üyesi bulunmaktadır.

Öneri ve İstekleriniz | Çağrı | Katılım ve Katkı | Kullanım Şartları