Üye Girişi
Kullanıcı :
Şifre :
 
Şavşat.com'a Üye
Değil misiniz ?


Köşkidekiler

AnaSayfa
Kültür ve Sanat
Duvar Gazetesi
Haber/Güncel
Mesaj Tahtası
Foto Galeri
iletişim
Şavşat ve Şavşatlılar Rehberi
Şavşat ve Turizm
Şavşat ve Medya

Bugün
09 Temmuz 2020 06:25

Son 25 Üye

Osman Dündar

ENİS KUMAŞ

TURHAN TÜREMEN

Ramazan Yıldırım

Tekin Acı

Seyfettin Özışık

Yaşar Temur

Nuran Aydın

Kadir Yalciner

Şenol Boz

Erdem Altun

Onur Geçkin

Zeki Ekinci

Selçuk Özgür

Mehmet Çiçek

Şeyma Dede

Naim Gümüş

Özbay Demir

Gizem Yazar

Nurbay Demir

ibrahim Büyük

Gökhan Durmuş

Nurbay Gül

Erkan Yılmaz

Nehir Kübra Avcı

Suloban
  DUVAR YAZILARI ...

  KATEGORİK BAŞLIKLAR ...


Şavşat'ta Uluslararası Turnuva

Barış Küçük / Ağustos

Şavşat Uluslar Arası Şavşat Dağ Bisiklet Kupası İçin Çalışmalar Başlatıldı. Dünya Bisiklet Federasyonu Organizasyon Tarihini Belirledi.

Artvin’in Şavşat ilçesinde Uluslar arası Dağ Bisiklet kupası yapılması için çalışmalar netice vererek organizasyonun tarihini belirledi.

Şavşat Kaymakamlığının ve Bisiklet Federasyonunun ortaklaşa başlatmış olduğu çalışmalara ilçede heyecana yol açtı.

Uluslar arası Şavşat Dağ Bisiklet Kupası 2011 yılında Şavşat’ta yapılması için Kaymakam Salih Altun tarafından başlatılan çalışmalar netice vererek Dünya bisiklet Federasyonu tarafından organizasyonun yapılacağı tarihleri Şavşat’a bildirdi.

Uluslararası Şavşat Dağ Bisiklet Kupası 2011 yılında Şavşat’ta yapılması için Kaymakam Salih Altun tarafından başlatılan çalışmalar içerisinde Şavşat Kaymakamlığı’nın Bisiklet Federasyonuna başvurusu üzerine, Bisiklet Federasyonu konuyu değerlendirmiş, Federasyon Genel Sekreteri Bekir Gezer’i Şavşat’a göndermiş ve incelemelerde bulunmuştu.

Yapılan incelemeler sonucunda doğal parkurları, çevre güzellikleri ve bölgenin bu konuda istekli olduğu kanısına varan Bisiklet Federasyonu, Dünya Bisiklet Federasyonu ile temasa geçerek bu kupanın Şavşat’ta yapılması kararına varıldı.

16 NİSAN 2011 DE DÜNYA BİSİKLETİNİN KALBİ ŞAVŞATTA ATACAK

Olimpiyatların yolu Şavşat’tan geçecek

En prestijli ve yüksek kategorili müsabakaların yapılacağı Şavşat’ta hazırlıklara başlandı.

Şavşat MTB Cup organizasyonuna Dünyanın çeşitli ülkeleri ve Türkiye’den Yıldızlar, 23 Yaş Altı, Elitler ve Masterler kategorilerinde sporcular katılacak.

Şavşat MTB Cup Dünya Genel Klasman birinciliğinin bir ayağı olup, buradan alınan puanlarla sporcular Dünya Klasmanında üst sıralara çıkacak aynı zamanda Olimpiyatlara gitme yolunda önemli puanlar alacaklardır.

Organizasyondan bir gün önce organizasyonun, Takımların, Sporcuların ve Sponsorların tanıtımı basına ve bölge insanlarına yapılacaktır.

BAŞLANGIÇ EN ÜST KALSMANDAN OLACAK

Şavşat MTB Kupasının tarihinin kesinleşmesi üzerine çalışmalarını artıran yönetim Bisiklet Federasyonu ile sürekli irtibat halinde olarak ve ciddi adımlar atılmaya başlanmıştır.

Kural olarak ilk yapılan organizasyonlar UCI (Dünya Bisiklet Federasyonu) tarafından Class 3 olarak adlandırılan en alt düzeyde başlatılması gerekirken, Bisiklet Federasyonu yetkililerinin girişimleri ile Klass 1 olan en üst düzeye çıkartılmıştır.

Bisiklet Federasyonu Şavşat MTB Kupasını Klass 3 ten Klass 1 e yükseltirken Alanya’da yıllardır yapmış olduğu ve Klass 1 e yükselttiği organizasyonu iptal ederek aynı organizasyonu Şavşat MTB Cup olarak Dünya Bisiklet Federasyonuna onaylatmıştır.

Bu süreçte Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, Bisiklet Federasyonu As Başkanı Abdurrahman Açıkalın ve Bisiklet Federasyonu Genel Sekreteri Bekir Gezer ciddi desteklerde bulunmuşlardır.

Konuyla ilgili olarak Kaymakam Salih Altun, kısa bir açıklamada bulunarak, Şavşat’a bu turnuvanın alınmasının en büyük avantajlarından biri ise Kaymakamlık Özel Kaleminde görevli Polis Memuru Aziz Sırnaç´ın Milli Bisikletçi olmasına dikkat çekerek, Projeyi Artvin Valisi Mustafa Yemlihalıoğlu´na götürdüğünde çok beğendi ve her türlü desteği vereceğini açıklaması üzerine çalışmalarımıza başladık şeklinde ifade etti

NEDEN BİSİKLET SPORU

Kaymakam Salih Altun “neden bisiklet kupası” sorusu üzerine, “Kaymakamlığımızın Bisiklet Müsabakasına talip olmasının sebebi; Bisiklet Sporunun bölgemiz şartlarına uygun olmasıdır. Bisiklet sporu için bölgemizde Dünya standartlarında doğal parkurlar bulunması, böylesine doğal parkurların bulunduğu bölgemizin spor turizmine açılması için güzel bir fırsat olması, bölge halkı için güzel ve farklı bir aktivite olması, insanların doğayla barışık, çevreyle dost alternatif araçlara yönelmesi için teşvik olması.”şeklinde ifade etti.

TURNUVANIN ŞAVŞATA KAZANDIRACAKLARI

Kaymakam Altun bu turnuvanın Şavşat’a kazandıracakları ile ilgili olarak ta; “Gelen sporcular, kafileler ve konuklara güzel bir organizasyonla birlikte Şavşat’ın tanıtımını yaparak bölgenin turizm açısından gelişiminin sağlanması gerçekleşecektir. Bununla birlikte spor turizminin ilçemize ciddi kaynak sağlayacak olması, organizasyonun yerel, bölgesel ve ulusal basında yayınlanması, haber olması ile birlikte bölgenin tanıtımının aktif bir şekilde yapılacak olması nedeniyle, İlimiz ve ilçemiz ciddi prestij kazanacaktır. Ayrıca bölgemizde sporun teşvikiyle birlikte ulusal ve uluslararası arena da başarılı sporcular yetiştirmek adına önemli bir adım olacaktır. En önemli adımlardan biride Şavşat’ın artık bir spor merkezi olacağı.” Şeklinde ifade etti.

Şavşat’ta uluslar arası düzeyde bir turnuvanın gerçekleşecek olması ilçe halkında da büyük bir heyecana neden oldu. Vatandaşlar bisiklet sporunda dünyanın en iyilerini, Ukraynalılar, Ruslar, Polonyalılar, İsviçreliler, Kıbrıslılar, İsrailliler, Sırp´lar, Hollandalılar, Slovak´lar, Çekler, İran´ lı ve bu yarışların süperleri olan Macarları ayrıca daha birçok ülkelerden gelen sporcuları da İlçemizde yapılacak olan bu yarışta seyretme şansına sahip olacağız. Bu organizasyonu ilçemize kazandıran Kaymakamımıza Türkiye Bisiklet Federasyonuna, Dünya Bisiklet Federasyonuna ve ilçede polis memuru Milli Bisikletçi Aziz Sırnaça teşekkür ediyoruz.” Dediler.

Ayrıca bu turnuva ile ilgili olarak ilçe de bir komite oluşturuldu. Bu komite büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürürken yapmış oldukları açıklamada bu konuyu ilçenin geleceğe hem sportif hem de turizm açısından açılan bir pencere olarak görmekteler. Komite yapmış olduğu açıklamada; “Ülkemizin doğa anlamında benzersiz bölgelerinden biri olan Şavşat ilçesinin bisiklet sporu aracılığı ile öncelikle ülke çapında daha sonraki yıllarda uluslar arası platformda en güzel şekilde tanıtımını yapmaktır. Diğer bir amaç ise; ilçe halkımıza en önemlisi de tüm Türk halkına bisiklet alışkanlığını kazandırarak bu sayede ülke ekonomisine katkı sağlamak ve doğanın korunması adına da bir adım atılmış olacaktır.”denildi.

Komite ayrıca; “ Artvin ilinin Şavşat ilçesinde gezilip görülmesi gereken ve henüz Türk halkı tarafından keşfedilmemiş sayısız doğal güzellikler vardır. Bu doğal güzelliklerin her birinde Dünya standartlarında, uluslar arası yarışmalar düzenlenecek boyutta doğal parkurlar bulunmaktadır. Amacımız her yıl farklı bir parkurda uluslar arası boyutta MTB organizasyonu düzenlemek ve bu güzellikleri yarışmaya gelen sporcu kafilesine, temsilcilerine, konuklara ve basın aracılığı ile tüm Türkiye ye duyurmaktır.

Şavşat’ta yapılması planlanan yarışmaların ilk gününde Şavşat ilçe merkezinde zamana karşı müsabakası planlanmaktadır. İlçe merkezinin doğayla iç içe olması sebebiyle zamana karşı etabının merkezde yapılması MTB organizasyonuna ayrı bir güzellik katacağı düşünülmektedir.”şeklinde ifade ettiler.


  LİNKLER ...
  KATEGORİ İÇERİK LİSTESİ ...
Şavşatın Gündemi

Şavşat'ta Ulusl ...

Kültürü, Tarihi ...

Bu dereden su i ...

HES’ler insansı ...

Gelecek nesille ...

'Evet' çıkarsa ...

HES ler Bahane ...

İkna Toplantısı ...

Hidroelektrik S ...

Hidroelektrik S ...

Var mısınız? ...

Geçmişimize ve ...

Şimdi Şavşatla ...

Derelerimizi Ka ...

Şavşat Ergeneko ...

2. Şavşat Katli ...

Herkes Haddini ...

Şavşat'ı sel al ...

Çevre ve Orman ...

Lütfiye Nene ...

Tigratta Selin ...

Her Şey Ama Her ...

HESler, Madenle ...

HES ler Aldatıc ...

Çağlayan Deresi ...

Rize’de G ...

Köylümüzün topr ...

Özelleştirmenin ...

HES Projeleri ...

Haydi Savsat.Co ...

Duvar Yazısı ve Yorumlarınızı üye girişi yaparak ekleyebilirsiniz ...

Haberler

Duvar Gazetesi

Mesaj Tahtası

Foto Galeri

Kültür&Sanat

Ticari Rehberi

İçerik ve Yorumlarınızı üye girişi yaparak ekleyebilirsiniz ...

  

SAVSAT.COM un kayıtlı 6780 üyesi bulunmaktadır.

Öneri ve İstekleriniz | Çağrı | Katılım ve Katkı | Kullanım Şartları