Üye Girişi
Kullanıcı :
Şifre :
 
Şavşat.com'a Üye
Değil misiniz ?


Köşkidekiler

AnaSayfa
Kültür ve Sanat
Duvar Gazetesi
Haber/Güncel
Mesaj Tahtası
Foto Galeri
iletişim
Şavşat ve Şavşatlılar Rehberi
Şavşat ve Turizm
Şavşat ve Medya

Bugün
22 Ekim 2018 11:07
Son 25 Üye

Ramazan Yıldırım

Tekin Acı

Seyfettin Özışık

Yaşar Temur

Nuran Aydın

Kadir Yalciner

Şenol Boz

Erdem Altun

Onur Geçkin

Zeki Ekinci

Selçuk Özgür

Mehmet Çiçek

Şeyma Dede

Naim Gümüş

Özbay Demir

Gizem Yazar

Nurbay Demir

ibrahim Büyük

Gökhan Durmuş

Nurbay Gül

Erkan Yılmaz

Nehir Kübra Avcı

Selçuk Gündüz

Ali Osman Yıldız

Özgür Çelik

Qıldıriqarat / Suloban
  DUVAR YAZILARI ...

  KATEGORİK BAŞLIKLAR ...

Keşkeler ve geçkalınmışlıklar

Turgay Kurtuluş / 10 Mayıs 2011 23:45

Dünyaya merhaba dediğimiz ve etrafımızdaki olan bitenleri algılamaya başladığımızda hep bir keşkeler ve geç kalınmışlıklarla karşı karşıya geliriz. Doğarız, büyürüz, boylu boyunca hayallere bürünürüz. O hayaller bizi uçsuz bucaksız yerlere götürür ... uzanıverir okyanus sonu gibi mavi derinliklere vede orada kaybolur.... Artık keşkeler demeye başlarız ama farkında değilizdir henüz çoçuguzdur bizi bu hayallerin nereye bizi götürereceğinin farkında değilizdir.

Hani okyanus ötesinde bir ışık saçar ya önce kızıl bir güneş , işte öyle bizim güneşimizde yeni doğmuştur.Sonra yükseldikçe saran ve ısıtan güneş. Birde bakmışızdır ki ömrümüz ortalamış kurduğumuz hayallerimiz değişmeye başlamış içine yalan dolan karışmış artık daha olgun düşünmeye başlamışız ama bir seyleride kaçırmaya başlamısız. Kızarız artık büyümüşüzdür artık kızmalar keşkelerimiz çoğalmaya başlamıs artık sorumluluk anlayışı bize tamamen içine hapsetmiş keşke hiç büyümeseydik demeye baslamışız...

Artık bu hayat bizim üniversitemizdir bu hayatta başarılı olup olmamak, keşkelerin bizim elimizde olduğunun farkında oluruz... keşkelere üniversite sınavı kazandıktan sonra kazandığımız okula giderek istediğim gibi olmadı keşke başka bölüm okusaydım diyerek kendi kendimize mırıldamaya başlarız. Artık zorda olsa bir iş tutmuş oluruz , artık evlenme zamanıdır evleniriz bir bakarız sorumluluk arttı keşke evlenmeseydim diyerek keşkelerimizi yenileriz. Hep bir keşke vardır, isteyerek yada istemeyerek...

Belkiler , keşkeler , geç kalınmışlıklar, hayatın bize sundukları,bizim kaçırdıklarımız yada arkasından koşarken kaçırdıklarımız ,son kez yapmak istediklerimiz saymakla bitmez.

Birini severiz belki delice belki seni seviyorum diyemeyiz,ama bilemeyiz ki duygularını belkilerle yaşamaktansa sonuca gitmek onu kaybetmekten daha iyi olacaktır. Keşke dememek için hemen ilk adımı atmamızın gerektiğini biliriz yada bilmek istemiyiz.

Hep geç kalırız hep bir şeylerin peşinden koşarız, trafikte boğuşuruz saat çalmaz işe geç kalırız,son tren son otobüsde kaçar, bu son şansımdı oda olmadı deriz, bunlarla mücade ederken birde bakmısız ki evliliğe bile geç kalmışız, belki mutluluğa geç kalmışızdır.

Şimdi yeni keşkelerimizde olacaktır, zamanı çok iyi kullanarak bu sorunu aşmak durumundayız yoksa, yapacağımız seçim, şimdiden tartışmalı bir hal almaya başlayacaktır.Kendimizi sorgulayıp neden sonunu getirmediğimizi kendimizle tartışabiliriz.

Bunları dememek için doğru yada yanlış fikir vermeden mutlu olacağımıza inanıyorsak eğer, şimdi yapalım bunları. Geç kalınmışlık bize göre değilse çalalım hemen kapısını hemde hemen yarın. Çünkü geç kaldığımızı anladığımız an her şey için çok geçtir…


  LİNKLER ...
  KATEGORİ İÇERİK LİSTESİ ...
Yaşam

Digital Dünya ...

Keşkeler ve geç ...

Kıyamet Tohum D ...

Çocukluğumun Ku ...

Doğan Akhanlı: ...

BES’den 2 ...

Kalbimizin Kuze ...

Savaşların yol ...

Dil yalnız insa ...

Rusya İzlenimle ...

Benim Şavşatım ...

Veliköy Karüstü ...

Tepkiler Bayrak ...

Bizim Yeni Yıl ...

Çam Sakızı Yüre ...

Şavşat'ta öğren ...

Unutamadığımız ...

Annelerimizden ...

Bir Işıktı Ayşe ...

Hayata Dair..." ...

Hayata Dair..." ...

Kermaul ...

Ölüleriniz Deği ...

Her Gün Sınav ...

Her Gün ...

Kültür Etkinlik ...

Müslümanların & ...

Sabah GrubuR ...

Trafik Kazaları ...

1 Nisan Şakasın ...

Duvar Yazısı ve Yorumlarınızı üye girişi yaparak ekleyebilirsiniz ...

Haberler

Duvar Gazetesi

Mesaj Tahtası

Foto Galeri

Kültür&Sanat

Ticari Rehberi

İçerik ve Yorumlarınızı üye girişi yaparak ekleyebilirsiniz ...

  

SAVSAT.COM un kayıtlı 6774 üyesi bulunmaktadır.

Öneri ve İstekleriniz | Çağrı | Katılım ve Katkı | Kullanım Şartları