Üye Girişi
Kullanıcı :
Şifre :
 
Şavşat.com'a Üye
Değil misiniz ?


Köşkidekiler

AnaSayfa
Kültür ve Sanat
Duvar Gazetesi
Haber/Güncel
Mesaj Tahtası
Foto Galeri
iletişim
Şavşat ve Şavşatlılar Rehberi
Şavşat ve Turizm
Şavşat ve Medya

Bugün
21 Ağustos 2019 10:29

Son 25 Üye

Osman Dündar

ENİS KUMAŞ

TURHAN TÜREMEN

Ramazan Yıldırım

Tekin Acı

Seyfettin Özışık

Yaşar Temur

Nuran Aydın

Kadir Yalciner

Şenol Boz

Erdem Altun

Onur Geçkin

Zeki Ekinci

Selçuk Özgür

Mehmet Çiçek

Şeyma Dede

Naim Gümüş

Özbay Demir

Gizem Yazar

Nurbay Demir

ibrahim Büyük

Gökhan Durmuş

Nurbay Gül

Erkan Yılmaz

Nehir Kübra Avcı


Ube - Oba Köyü
  DUVAR YAZILARI ...

  KATEGORİK BAŞLIKLAR ...

Düşünceler Pireler Gibidir. İnsandan İnsana Atlar

Kenan Yıldız / 02 Nisan 2008 16:50

Toprağında büyüdüğüm sularından içtiğim Şavşat için neler yapabilirim. Bir Pazar günü gazetemi okurken aklıma şöyle, bir düşünce takıldı. Bende siz hemşerilerime düşüncelerimi aktarmak istedim. Birilerine hadım olmadan akıl vermeye çalışmıyorum. Yalnız düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çığdibi (Garıp mezarlık) Pınarlı Köyünün velatı arası, Çok güzel kayak yapmak için ve Dağ turizmi için doğanın bize sunduğu mükemmel bir yer olarak düşünüyorum. Hoçuara ‘da 300 Yataklı bir otel ,bek’in çayırında helikopter pisti . Kars’a kadar uçakla gelen yolcuları helikopterle velat’taki Piste indirir. Yazın yaşlı insanlara yaşam alanı kışın gençlere kayak pisti alanı olarak kullanılır. Yılın oniki ayı hizmet verecek mükemmel yer olarak hayallerimi süslüyor. Pınarlı köyünün velat yaylasının üst tarafına yirmi adet rüzgârgülü konunca elektrik ihtiyacını rahatlıkla her mevsimde karşılar. Temiz pırlata suları doğal güzellikleri, işletmeye açıldıktan sonra bir yıl gibi kısa sürede, kendimize neden 1500 yataklı otel yapmadık sorularını sorarız. Yabancıların bizim meclisten geçirmeye çalıştığı vakıflar yasasıyla ilerde O ortamı görünce zaman kaybetmeden orasını değerlendirirler. Biz Şavşat ‘lılar olarak orada Otelimizi ve pistimizi yapacak ekonomik gücümüz vardır. Bizler kazanalım yabancılar değil.

İçme suyu kaynaklarını yabancı firmalar alarak, ülkemizin doğal kaynakları yabancıların eline geçiyor. Dereden akan su sizin su değildir. O suda başkalarının gözü vardır. Bizler ise kapılarında bekçilik yapacağız. Yönetilen değil yönetici olalım. Bizlerinde düşünen okumuş insanları var, birlik beraberlik yapalım bizlerde bir şeyler yapalım. O topraklar bizimdir. Microsoft veya Nokia Firmasının 100 adet CEO ‘SUNU(Yöneticisini) otobüse doldurun Şavşat ‘a getirin bir kahveye bırakın ellerine hiç para vermeyin, o ilçeyi iki yıl gibi kısa sürede dünyanın tanınmış turistik yeri yaparlar. Şavşat’tan bir kahveden 100 kişi otobüse doldurun, o büyük firmaların yönetim kadrosunun yerine götürürseniz orasını da bizler kalkındırırız 6 ayda batıran insanlar olmayız. Fikirler düşünceler paradan daha güçlüdür. Para değil düşünceler iş yapar.

Bu konu hakkında yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum. Saygılar ve sevgiler.Duvar Yazı Yorumları
Doğru Diyorsunuz

Özer Parlak / 28 Nisan 2008 12:07

SİZİN DÜŞÜNDÜŞÜNDÜĞÜNÜZÜ HERKEZ DÜŞÜNÜYOR AMA İCRAAT SIFIR 24 YAŞ GURUBU KAÇ TANE VAR KÖYLERDE İNSANLARA İŞ YOK PARA YOK HERKEZ KENDİ DERDİNDE SİZ DİYORSUNUZ SULAR SULAR İŞ VERİN BEN BİR EV BİLE TUTAMIYORUM 950 YTL PARA ALIYORUM KİRALAR KİRALAR EVLER KİRALAR BUNALIM BUNALIM BEN NASIL BİR YUVA KURACAM NASIL EVLENECEM NAAPİCAM ÇOK GÜZEL DİYONUZ İCRAAT YOK YOK OLMAZ YATIRIM YAPIN İŞ İMKANI YARATIN BİZLERE BEN KADIKÖYDE AMCAMIN YANINDA KALIYORUM HALİMEDE ÇOK ÇOK ŞÜKREDİYORUM SİZE MUTLU VE HUZURLU GÜNLER


  LİNKLER ...
  KATEGORİ İÇERİK LİSTESİ ...
Başyazılar

Şavşat Halkının ...

Su Savaşları Ge ...

Niçin HES'lere ...

Vakıflar Ve 2b ...

23 Temmuz; Tam ...

Çocuklara Çoban ...

Geçmişe Yolculu ...

Şavşat, Şavşat, ...

Düşünceler Pire ...

Ulusal Su Manif ...

Karadenizdeki S ...

Harfana Videola ...

Harfana Videola ...

Şavşat Platform ...

Şavşatın Gelece ...

Kadastro Tüm Şa ...

Hayden Harfanay ...

Şimdi Tapu-Kada ...

Duvar Yazısı ve Yorumlarınızı üye girişi yaparak ekleyebilirsiniz ...

Haberler

Duvar Gazetesi

Mesaj Tahtası

Foto Galeri

Kültür&Sanat

Ticari Rehberi

İçerik ve Yorumlarınızı üye girişi yaparak ekleyebilirsiniz ...

  

SAVSAT.COM un kayıtlı 6774 üyesi bulunmaktadır.

Öneri ve İstekleriniz | Çağrı | Katılım ve Katkı | Kullanım Şartları