Çakvelta Mesaj Tahtası Genel Mesajlar

Genel Mesajlar

Levent Akdemir

Sulodediyent

Allah verirse çakoltanın başında verir. sulodediyent. E o zaman sesi aç. hadi bakalım.

Hakan Pehlivan

Merhaba Senocakin

Hakan Pehlivan - 10 Ağustos 2006 - Genel Mesajlar

MERHABA ŞENOCAK’IN GÜZEL İNSANLARI; 1992 YILINDA MESLEĞİME ŞENOCAK’TA BAŞLADIM. EKMEĞİNİ YEDİĞİM SUYUNU İÇTİĞİM TÜM DOSTLARA SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM. HAKAN PEHLİVAN

Sibel Tekgümüş

Merhaba Ben

Sibel Tekgümüş - 27 Haziran 2006 - Genel Mesajlar

merhaba, ben sibel çakoltanın geliniyim. ben çok üzüldüm köyün sitesi çok boş bir kaç isim haricinde kimseyi göremedim. neden hiç anı ve resim yok niye bu kadar ilgisiz kalınıyor anlıyamadım. umarım dolar taşar.

Nahit Akdemir

Cakvelta Şenocak Köyü

Nahit Akdemir - 15 Şubat 2006 - Genel Mesajlar

Çakvelta (Şenocak köyü) Şavşatın şirin köylerinden birisidir. İmerkev (imerhan) ile zagan köyleri arasındaki kültürel bir köprüdür. içlerinde nice verimli insanlar müfettişler, mühendisler, öğretmenler, doktor ve hemşireler, müzisyenler çıkmıştır. Ayrıca halen yaşamakta olan ve sanatını icra eden ve bir çok kez medyada yer alan, kıldan ip ve sambağ (apovri) yapanlar, kıldan çuval yapanlar, ahşap mimarinin nadide örnekleri. Ve daha nice görülmeye değer doğal güzellikleri (savahildeki osmanlıdan kalma kale) ve çakveltanın başındaki ormanlık alanda bulunan ve içerisinde buz gibi soğuk suyu olan geniş bir düzlük (atiyan) piknik yapmak için tercih edilen mekanların başında gelir. Hepimizin bildiği gibi köydeki insanlar gençler ağırlıklı olmak üzere çoğunluğu köyden büyük şehirlere göç etmiştir. Ancak hiç bir insanımız doğup büyüdüğü köylerinden bağlarını koparmamış olup yaz aylarında aileleriyle birlikte köylerini ziyaret etmektedirler.

Çakvelta Üye Listesi

A

E

M

N

Ö

S

T

Y

Z

Şavşat ve Köyleri