Şavşat Duvar Gazetesi Yaşam

Şavşat İçin...

Naci Demir

Şavşat’ı, çok seviyoruz.
Şavşat’ın bizlere ihtiyacı var.
Şavşat bizden Şavşat için elimizden geleni yapmamızı istiyor ve bekliyor.

Bizler Şavşat lılar olarak, dünyanın en temiz güzel doğal yapısı ve İNSANİ özellikleri ile örnek olan Cennet köşesi bir ilçenin çocuklarıyız.

Acılarını yaslarını, heyecanlarını sevinçlerini dayanışmasını, imecesini ekin ekerken, tırpan çekerken horon teperken yaşadık. Her zaman haklının doğrunun, hukukun demokrasinin ve özgürlüğün yanında yer aldık.

Şavşatımıza sahip çıkmalıyız ve yarınınada sahip çıkmalıyız;

Şavşat'ı kazanç ve çıkarları uğruna bir avuç çıkar gurubuna teslim edemeyiz.

Şavşatımızda Uluslararası kartellerin geceleri rüyalarında gördükleri Altın dağları ve daha fazla karları için kimseye veremeyiz.

Kadastro çalışmaları Şavşat'lının elindeki arazileri, meralar, ormanları, kışla ve yaylaları bizim olmaktan çıkaracak. Biz sahip çıkmazsak ? Bir şeyler yapmazsak ? Zaten hiç tutamağımız kalmamışken, kadim köy arazilerimiz tamamen eldeğiştirip Kamuya, daha sonra istendiği anda da uluslararası şirketlerin eline geçecek.

Bizi hiç kimse vatandaşlık haklarımızdan alıkoyamaz. Tarla ve meralarımız bir anda oluşmadı. Ekin ekilir hasat biçilir duruma gelmesi için yıllarca emek verdik taşını toprağını ayırdık, eledik. Bu Dağlara ormanlara yaylalara tarlalara bağ bahçelere atamız dedemiz babamız anamız canları pahasına sahip çıktılar.

Bunun İçin:

"Doğası Dağları Yaylaları Köyleri Ormanı Yeşili ve Çevresi İle Yaşanılır Bir Şavşat için. Ben Şavşatlıyım Şavşat'a vefa borcum var diyen tüm Şavşatlıların Yarın Siyanürle Altın Aramaya varacak gelişmelere dur demek İÇİN şimdiden olanak ve etkinlikleri çerçevesinde BİRLİK ve BERABERLİĞİNE ihtiyacımız var. Ben bu birliktelik içerisinde göreve hazırım. Ben varım”

Bu Sürecin bize dayattığı görevlerin uygulanmasında Şavşat kökenli bürokratlara, Artvin vekillerine, Şavşat Yerel Yönetimine, Meclisine ve Şavşat-Köy derneklerine, Muhtarlarımıza Hukukçularımıza çok ciddi görevler düşüyor. İş cevrelerimizin topluma karşı sorumluluklarını yerine getirerek, bu sorumlulukların yaygınlaşmasına katkıda bulunarak, etkin bir biçimde bu birliğe gereken desteği vermesi gerekiyor.

Tüm hemşerilerime doğa ve insan sevenlere saygı sevgilerimle

Naci Demir
naci@savsat.com

Bu İçerik 4735 Kez Görüntülendi

Yaşam Üye Listesi