Toplumsal Örgütler Sendikalar

Eğitim-Sen Şavşat

Eğitim-Sen Artvin  KESK

 

Eğitim-Sen Şavşat Temsilciliği emek ve demokrasiden yana, sorunlarına sahip çıkan, sorunları için organize olmuş Şavşat için mücadele etmektedir.

Şavşat Eğitim Sen 2000 yılında Emirhan ALTUN başkanlığında, Eşref YILMAZ, Özkan KAYA, Süleyman ÇELİK, Adnan DEDE tarafından kuruldu. Emirhan ALTUN başkanlığındaki iki dönem sonrasında gelen gurup ülkede estirilen ırkçı, milliyetçi rüzgarlarla 2005 tarihinde ayrılıp başka bir sendika kurdular.

Şu anki yönetim Başkan Mümtaz TEMİZ, Emirhan ALTUN, Alper ÖZTÜRK, Afet KARA ve Nurettin SUBAŞI'ndan oluşmaktadır. Bölünme sonrası üye sayısında önemli ölçüde azalma oldu.

Fakat Şavşat Eğitim Sen, 12 Eylül sonrası Türkiyede belki de bir ilk olan basın açıklaması ile darbecilerin yargılanmasını dile getirmişti. Bu eylem sonrası yapılan suç duyurusu Savcılığın takipsizlik kararı ile sonuçlanmıştı. Eğitim Sen Şavşat ilçe temsilciliği ilçemiz üzerine örtülen o ölü toprağını savurmak için mücadele etti ve ediyor. Tüm zorluklarına rağmen eylemleri ile bunu gösterdi.

İletişim

Mail : egitimsensavsat@mynet.com

Tel : +90 466 517 33 75

 

Web : www.egitimsen.org.tr

Bu İçerik 449 Kez Görüntülendi

Görseller

Eğitim Sen sendika lokalinden çıkarken
İş bırakma eylemi
Okuluma ödenek istiyorum imza kampanyası
Parasız eğitim ve okuluma ödenek istiyorum imza kampanyası 2. gün
Uğur Mumcu’yu anma ile ilgili basın açıklaması
Şavşat Eğitim Sen
Şavşat Eğitim Sen
Şavşat Eğitim Sen
Şavşat Eğitim Sen
Şavşat Eğitim Sen