Çartulet Mesaj Tahtası

Tüm Mesajlar

Toplam : 71 - Görüntülenen: 20
Erdogan Subaşı

Çartület te bu yaz

Erdogan Subaşı - 23 Mayıs 2010 - Genel Mesajlar
çartület te bu yaz sabahı şimdi köyde olsam galiba gürsel ağabeylerin evinin önündeki tahta banka otururdum ilk önce sonra belki tavtava doğru yürürdüm eğer kenanların köpek açık değilse belki oradan çermiğe geçerdim fahrettinide çağırarak biliyorum kirazlar heüz olmamıştır yoksa elfazların kirazlara şöyle bir el sürmek güzel olurdu ya da biraz mantar toplayıp satarın dibinde yaktığımız ateşte pişirmek biliyorum ki yaylalar da güzeldir şimdi belki hasanlar da yaylada bakacakta çay pişirmişler manzara eşliğinde keyif yapıyorlar köyüm köyüm köyüm ... sen babamla ne güzeldin şimdi benimle ne öksüzsün babam belki çarşıdan geliyor kırmızı top almış bana unutmamış top oynamayı sevdiğimi köyüm köyüm köyüm ... hep babam koktun şimdi de babam koktun burnumda
Erdal Dursun

Merhaba

Erdal Dursun - 4 Şubat 2010 - Genel Mesajlar

Değerli Köylülerim uzun bir zamandır aklımda olan fakat zamanımın olmaması nedeni ile ertelediğim köyümüze ait bir web sitesini yayına verdim ama elimde yeterince bilgi ve belge yok elinde köyümüze ait resimler anı belge ve bilgisi olan köylülerimden iletişime geçmelerini istiyorum.

www.avcala.com

Aliosman Dursun

Vefat

KÖYÜMÜZ BÜYÜKLERİNDEN VE ÇOK SEVDİĞİM DEDEM İSMET DURSUN 28 KASIM 2009 TARİHİNDE BURSA/İNEGÖL’DEKİ EVİNDE VEFAT ETMİŞTİR. KENDİSİNE ALLAHTAN RAHMET, TÜM AİLESİNE VE YAKINLARINA BAŞ SAĞLIĞI DİLERİM.
Ersal Kaya

Vefat Haberi

Köylümüz Hayrettin Durmuş 21.10.2009 tarihinde vefat etmiştir. Kendisine allahtan rahmet tüm akrabalarına, sevenlerine, köylülerimize sabır ve metanet diliyoruz. mekanı cennet olsun.

Nursal Kaya

Canım Babacığım

2 Ekim 2007 tarihinde vefat eden babaların babası , Babam Mursel Kaya’nın 2nci ölüm yıldönümü bu gün. Bir türlü alışamadık babacığım yokluğuna. Her türlü sıkıntılı ve sevinçli anlarımızda seninde yanımızda bulunmanı arzuladık. Sen şimdi fiziki olarak bizlerden çok uzaktasın ama, manevi olarak kalbimizin en güzel köşesinde her an bizlerle berabersin. Senin gibi bir babamın olmasından gurur duyuyorum. Seni çok, çok özledim; Bacığım. Ruhun şad. Mekanın Cennet olsun; Canım, Babacığım.
Erdal Dursun

Merhaba

Erdal Dursun - 8 Temmuz 2009 - Genel Mesajlar

Tüm köylülerimi internet üzerinden online radyoya bekliyorum

http://www.sakaryapazari.com/pages/camlicafm.html

Nursal Kaya

Fani Dünya

Köylümüz Taner Durmuş un eşi Şadiye Durmuş hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhume Yengemize Allahu taladan rahmet, aile bireyleri ve tüm yakın akrabalarına sabırlar diliyorum.
Ersal Kaya

Çamlıca oluşumu

Ersal Kaya - 15 Haziran 2009 - Genel Mesajlar

sevgili köylülerim.

köyümüzün camisinin bitişiğinde yer alan wc çok ama çok ilkel kalmış. ayrıca cenazesi olan köylülerimizin cenazelerini ya şavşat devlet hastanesinde, yada evde balkon veya soğuk bir odada bekletmekte, harmanda ateş yakılarak yıkanmakta. biz bursa ilinde oturanlar olarak köyümüzün bu durumuna müdahil olmak için, 31 mayıs 2009 tarihinde gürsuda 33 kişinin katılımı ile bir toplantı tertip ettik. 2007 yılında bu tür bir girişim oldu. muhtar selahattin in döneminde vakıfların camimiz ile ilgili bir çalışması olacağı söylemiyle bekleme durumuna geçtik. 31.05.09 tarihi itibarı ile bir miktar para toplanmış olup proje çalışmaları devam etmektedir. köyümüzde sağ olan tüm köylülerimizin isim adres baba adı telefon ve email adreslerini iletmenizi rica ediyorum.

ersalkaya@hotmail.com. en yakın zamanda çamlıcanın sitesinde buluşabilmek dileği için önerisi, bilgi veya becerisi olanları da katkıya bekliyorum.

Erdal Dursun

Radyo Açtım

Erdal Dursun - 13 Haziran 2009 - Genel Mesajlar

http://www.dinleyin.de/camlicafm08

Köyümüze Radyo Açtım Girebilirisiniiz

Erdal Dursun

Çartuletça Şiir

Erdal Dursun - 6 Haziran 2009 - Genel Mesajlar

Astın Sevgilim

Bedenimi büküp sağule gibi
Hangi sürütmaya taktın sevgilim
Hasretle akarken kokoşa gibi
Sen Napota gibi baktın sevgilim

Çamuş derisine döndü de yüzün
Hep yokuş gösterdin nerede düzün
Yaz baharın yok yaşattın güzün
Çam çırası gibi yaktın sevgilim

Benimde hakkımdı sevmek sevilmek
Zor geldi sevgilim bunları bilmek
Boğazıma taktın yağlı bir ilmek
Kara gözlerine astın sevgilim

Sağule : Meşe ağacının filizinden bükülerek elde edilen ip görevi gören ağaç

Sürütma : Kızak ayağı

Kokoşa : Artvin /şavşat ilçesi /çamlıca köyünde bulunan pınar

Napota : Onun Karşısında bulunan tepe

Çamuş : Manda

Erdal Dursun

Merhaba Köylülerim

Erdal Dursun - 4 Haziran 2009 - Genel Mesajlar

Tüm köylülerime kucak dolsu selam gönderiyorum bu yazın avcalada buluşmak dileği ile her şey gönlünüzce olsun.

Ersal Kaya

Hüzün sardı

Ersal Kaya - 19 Mayıs 2009 - Genel Mesajlar

Bu hafta sonu veya Haziranda köydekiler yaylaya çıkacak. geceden kalkacaklar öküz arabalarını hazırlayacaklar, tanaları çocuklara teslim edecekler, tavukları bacaktan sallayacaklar, süt makinesini, kersanı, kazanı, pilekiy, hasırı, cecimi, marşapay, gügümi, baltayı, ğizari, çubuği, ..... leri atacaklar. ipi sıkacaklar. ve şafak atarken herkesetn önce malı otarmanın telaşı ve yerleşmesiyle uğraşacaklar. bedevraları çoktan aktadılar, gena meşanın anasını ağlattılar ama olsun, yatağa tamlamiyacağ. ve şenlik başlayac. mal sırası yapılacak. tana sırasına daha var. nağırcımı tütsak acaba. yok canım müğtarda iş yoğ. zaten birşey ettuği yokki. ardahanlilar gena galmiş çel etmişlar kitrisatı, hemşinlilar tüm çamları budamiş...

vay be ne özlemişim. seni.. allah ömür versin tüm özleyenlerin hasretlerini gidermeye.. hepinizi öpüyorum hürmet ve sevgiyle.

Taner Durmuş

Şener Şükran Durmuş ve Esen

Taner Durmuş - 8 Şubat 2009 - Genel Mesajlar

Eskiden köylerde yaşananlar gibisi yok. Yaylarda insanların ateş yakması yok, Yaylaların inmesindeki otelaş yok, Bir evde tüm millet oturup harfana yapmasıyok, Kızların pasta yapıp erkeklerin pastayı çalması yok, O pastadan bir dilim banada düşer diye kapış kapış edilmesi yok, dana otarmada danaları kaybedip meşaları aramakda yok, irgatlığa gedipta ekmeksiz kalmakta yok, düzdağda pancarcıda yok, kayalıktan aşağı bizim çayır biçilmiş mi napoda da gelen var mı diye bakanda yok,böyükobaya gidipte hemşinlilardan bişeler almakta yok. nezahat nenenin armutlarını çalanda yok, iskender eminin armutlarını çalanda feneri söndüranda yok, hangimiz çayırı erken biçecez diye kaygısı yok, gakalanın altında mal otarmasıda yok o arkadaşlıklar yok, sakız toplarken kartopu kuyusu bulan da yok, bütün arkadaşlarımıza ve köylülerimize selamlar. İnşallah birgün yine hep beraber köylülerimizle bir yazında olsa karşılaşmak ümidiyle..........

Okan Yılmaz

Acı Kaybımız

Değerli köylülerimiz ve hemşehrilerimiz, Çamlıca köyünden NEZAKET SUBAŞI’yı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Kendisine Allah’tan Rahmet diliyoruz... Okan YILMAZ

Nursal Kaya

Büyük Kaybımız

Saygı ve sevgi değer değerli köylülerimiz ve hemşerilerimiz, Babam Mursel Kaya’nın 2 Ekim 2007 tarihindeki vefatı nedeniyle sonsuz ve büyük acımızı paylaşmanızdan ötürü hepinize ailece en içten dileklerimle sevgiler saygılar sunar. Ramazan bayramınızı kutlar. Sizlerin Geçmişlerinizede Allahtan gani, gani rahmetler dilerim. Nursal KAYA
Nursal Kaya

Ğeyirli Ramazanlar

Nursal Kaya - 17 Eylül 2007 - Kutlama-Bayram
SELAMUN ALEYKÜM Ey kendileri güzel huylar güzel can köylülerim. 2007 Yılının mübarek Ramazan Ayının yarınlarda sevinçlere , bolluk ve bereket ile iyi amellere vesile olmasını diler hepinize en içten sevgiler sunarım. Allaha emanet olunuz.
Erol Dursun

Nice Yıllara

Erol Dursun - 30 Aralık 2006 - Kutlama-Bayram

Merhaba sevgıyı saygıyı mutlulugu çevremıze bır guneş gıbı yansıtalım bayramların ve yenı yıların geçmesını beklemeden kurban bayramınızı kutlar yenı yılda sağlıklı mutlu ve başarı dolu nıce yılar dıleğimle.

Cengiz Subaşi

Bayramınız Kutlu Olsun

Cengiz Subaşi - 28 Aralık 2006 - Kutlama-Bayram

Merhaba çartuletliler mübarek kurban bayramınızı ve yeni yılınızı kutlar nice sağlıklı, mutlu ve paylaşımlarla dolu yeni yıllar ve bayramlar geçirmenizi temenni ederim. Cengiz Subaşı

Ersal Kaya

Herkese

Ersal Kaya - 28 Aralık 2006 - Genel Mesajlar

2006 biterken uzak kaldığım, taşını, toprağını, sakızını, mersğalını, pantasını, fındığını, zokosunu, o doyuylmaz suyunu özlediğim, burnumda tüten toprak kokusunu, çiçeğini, yazını, kışını unuttuğum gölümde hasret, kalbimde aşkım çartületim ve köy ahalim herkese selam olsun, yeni yılınız kutlu, bayramınız mübarek olsun. selam sevgilerimizle.

Aile efradımız. (Ersal - Tamire - Elif - Cantürk ve Selva)

Görüntülenen : 20 - Toplam : 71

Çartulet Üye Listesi

A

C

Ç

D

E

F

G

H

i

K

L

M

N

O

Ö

S

T

Ü

Z

Şavşat ve Köyleri