Kategorisi Yeni Ekleme Formu

Yorum Ekleme Formu

Yazı:

Görsel Ekleme Formu

:

Yazılar Felsefe

Dil Deyipte Geçmeyelim...

Ayşenur Şahan

Kaç gündür mesaj tahtamızda tartışılan bir konu var. Dilimiz!. Dil çok önemli bir konu, yöresel dil olarak elbette sahip çıkmamız gerekiyor ama resmi dil olarak kullandığımız Türkçe'mizde elden gitti, gider.

Detaya Git

Din ve ideoloji

Attila Şimşek

Bu yazıma başlamadan önce şunu belirtmek isterim... Bizler bu yazıları, iş yaşamımızdan ayırdığımız zaman ölçüsünde içimizdeki yazma isteğini, satırlara aktarmaktan ibarettir.. Ancak zaman yetersizliği nedeniyle yazdığımız yazıları düzenlemelere ve kontrollere fazla zaman ayıramadığımızı söylemek istiyorum.

Detaya Git

Attila Şimşek Felsefe

Şavşat ta Yaşlı Olmak

Hasan Büyük

Onlar orta yaşlıydılar. Çocukları vardı. Çocuklar büyümüş her işte onlara yardımcı olmaya başlamışlardı. Bu onları çok mutlu ediyordu. Oysaki çocuklarda okumaktan başka çarelerinin olmadığını biliyorlardı. Onun içindir ki büyük çoğunluğu okudu. Bazıları öğretmen, bazıları hemşire, bazıları da çeşitli devlet memuru olarak yurdun çeşitli yörelerine dağılırken okuyamayanlar ise iş buluruz umuduyla büyük şehirlere giderek Şavşat’ı terk ettiler.

Detaya Git

Hasan Büyük Felsefe

21.YY da Tanrının Gözüne Bakmak

Ali Yüksel

İnsan günümüzde zor anlarında “Aman Tanrım”, ”Allah’ım Allah’ım” cümlelerini ünlem içerecek şekilde kullanmaya devam ediyor.

Detaya Git

Duvar Gazetesi Felsefe Üye Listesi