Yazılar Şavşat Gündemi

Şimdi Tapu-Kadastro ... Ya Sonra ?

Ferruh Aydın

Bilindiği gibi Şavşat köyleri orman köyleridir, köylü de orman köylüsüdür. Bütün köylerin, ormanları, meraları ve yaylaları vardır.

Detaya Git

Kadastro Tüm Şavşatın Sorunu

Yılmaz Kurtuluş

Sevgili Hemşerilerim. Bildiğiniz gibi çok yakın tarihte güzel ilçemiz şavşatta Kadastro çalışmları yapılacaktır. Sadece öyle denilmektedir.

Detaya Git

Yılmaz Kurtuluş Şavşat Gündemi

Hidroelektrik Santrallere Niçin Karşıyız ? - ( II )

Ethem Kara

• Artvin’i de içine alan Kafkasya Bölgesi, Uluslar arası Çevre Koruma Örgütü (CI), Dünya Bankası (WB) ve Küresel Çevre Fonu (GEF) tarafından dünyanın biyolojik çeşitlilik açısından en zengin ve aynı zamanda tehlike altındaki en önemli 25 karasal ‘Ekolojik Bölge” sinden biri olarak tanımlanmaktadır.

Detaya Git

Düşünceler Pireler Gibidir. İnsandan İnsana Atlar

Kenan Yıldız

Toprağında büyüdüğüm sularından içtiğim Şavşat için neler yapabilirim. Bir Pazar günü gazetemi okurken aklıma şöyle, bir düşünce takıldı. Bende siz hemşerilerime düşüncelerimi aktarmak istedim. Birilerine hadım olmadan akıl vermeye çalışmıyorum. Yalnız düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Detaya Git

Ya direnerek var olacaksınız, ya da yok olacaksınız

Kamuran Aydın

Siteyi yıllardır takip ediyorum. Gelen mesajları , doğum ölüm mesajlarını okuyorum. Dışarıdaki tüm Şavşatlıların özlem dolu mesajları çoğunlukta. Bazen ülke sorunları ve çözüm önerileri dillendiriliyor. Bazen de benimki gibi sitem dolu mesajlar.

Detaya Git

Vakıflar Ve 2b Yasası-Özelleştirme İle Küresel Sermayenin Talan Politikası

Hafit Yılmaz

Kapitalist işleyişte bir artı değer sömürüsü vardır. Fakat bunun dışında vergi vb. yollarla kimi kaynaklar devletin elinde toplanır. Sonrada sosyal harcamalar vb. biçimde bu kaynaklar tekrar dağıtılır. Bu bir çeşit yeniden paylaşımdır.

Detaya Git

Şavşat Halkının Bilgisine...

Ali Yüksel

13 Yıllık AKP iktidarları süresince her tür yalan dolana tanıklığımız göz önüne alındığında “YOL GİBİ ÇOK ÖNEMLİ” bir ihtiyacın Şavşat’ın yer altı ve yerüstü zenginliklerinin talan edilmesine makyaj olarak kullanılmadığını kim söyleyebilecek?

Detaya Git

Şavşat Gündemi Üye Listesi