Garkilop Mesaj Tahtası Etkinlik-Davet

Etkinlik-Davet

Nurbay Dede

Değerli Çoraklı Köylüler,

Nurbay Dede - 22 Aralık 2007 - Etkinlik-Davet
Bizler ağaç dallarında tomurcuk açan. Sonra yeşeren ve rüzgara tahammül edemeyerek çevreye saçan yapraklar gibi gurbete savrulmuş,  yaşamın öncü duraklarında parçalanmamak için hedefimize varacak fertleriz. Ama hedefe varmada solmaya başlasak da, parçalanmadan bütünlüğümüzü muhafaza etmek durumuyla, çevresiyle el ele, yüz yüze mücadelenin eşiğinde varlığını sürdürenleriz. Bu varlık insanları sevme varlığıdır, yaşamın devamlılığındaki direnmedir.
Şunu çok iyi biliyoruz ki; büyükleri saymak, küçüklerimizi sevmek asli görevlerimizdendir. Bu görevlerin yerine getirilmesi, görev hedefindeki kaynakların tanınması ile oluşacaktır. Bu tanıma, anavatandan ayrılarak, yaşam için geldiğimiz büyük şehirlerin kesif işleyişinde belirli aralıklarla da olsa; bir araya gelmekle mümkün olduğu bilinen bir gerçektir.
Bunun için siz değerli köylülerimiz, sevinç ve mutluluklarımızın paylaşımcıları olarak hepimiz; bayramlarda, düzenlenen özel günlerde, düğünlerde bir araya gelme ihtiyacı hissediyorsanız,  Evet ! Birlikteliğe ihtiyacımız vardır. En azından aynı yörenin havasını teneffüs etmiş, suyunu içmiş, yöre kültürünü taşımış birileri olarak “Bizler birer bütünüz." Diyelim.  Bu bütünlüğümüzü bir arada coşarak, selamlaşarak, tokalaşarak, tebessümle yüzlerle mutlulukları paylaşarak, kahkaha atarak, özlem çığlıkları ile haykırarak kutlayalım.    "Hayır! Buna gerek yok." Diyebiliyorsanız da, düşüncelerinizi belirtmeyi borç bilerek açıklamadan vazgeçmeyiniz.
Gençler, geleceğe örnek teşkil edecek değerlerde bir araya gelelim, tanışalım, özgür düşünceli, paylaşımcı benliklerimizi yapacaklarımızla özdeşleştirelim, daha çok bir arada olmanın yollarını bulalım. Bireyler olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirelim. Sorumluları, gerektiğinde eleştirelim.
21 Aralık 2007 Günü Akdeniz Düğün Salonunda tekrar bir arada olmak hepimizi mutlu ettiğini katılımcıların gözlerinden, yüzlerdeki gülümsemelerden okunduğu bir gerçeği ile, yapılanların eliştirilmesi, yapılacaklardaki hataların azalacağı, daha iyilerin yapılacağı hareketle, düşüncelerimizi de paylaşma dileğiyle;
İyi niyet, sevgi, hoşgörü ve birliktelik özelliklerinizden dolayı bayramlaşma toplantısının düzenlenmesinde emeği geçenlere, katılımcılara, katılmak isteyipde çeşitli nedenlerle aramızda bulunmayan ama gönülleri bizlerle olan Tüm Çoraklı Köylülere,  teşekkür eder, gönlünüzce olması gerekenlerin gerçekleşmesi dileğiyle tekrar bayramınızı  kutlar en derin sevgi ve saygılarımla sağlıklar dilerim. 21.12.2007
Nurbay DEDE
Baykan Yalduz

Tum Corakli

Baykan Yalduz - 19 Kasım 2006 - Etkinlik-Davet
tüm çoraklı köylulerime selam
istanbulda ikamet eden ev adresi. ev telofonu ve cep telofon numarasını köy adına yeni istanbulda yaşayanların ikamet eden rehberini çıkartmak için bu bilgileri bu adrese bildırmenızi bekliyorum.
baykan.yalduz@hotmail.com veya 05356198019
numarama mesaj atarak bilgi verirseniz sevinirim.
köylülerime sağlık. mutlulukve başarılar dilerim.
BAYKAN YALDUZ
Orhan Altun

Sevgili Koylulerim

Orhan Altun - 20 Ekim 2006 - Etkinlik-Davet
Sevgili köylülerim 27.10.2006 cuma günü kızım şükran altunun düğün töreni vardır bütün çoraklı köyü halkı ve siz değerli dostlarım davetlidir.
Adres:Tuna 2 düğün salonu İnegöl/Bursa saygılarımla.
ÇORAKLI KÖYÜ MUHTARI ATANUR ALTUN.....
Tekin Acı

HEY DOSTLAR DÜĞÜNÜMÜZ VAR

Tekin Acı - 12 Temmuz 2006 - Etkinlik-Davet
HEY DOSTLAR DÜĞÜNÜMÜZ VAR
Oğlumuz Anıl Diyor ki!
Ailemin tek oğluyum, babamın sağ koluyum
Hey büyüklerim bende adam oluyorum
Laf aramızda biraz da korkuyorum
Bu mutlu günümde sizleri de bekliyorum
Hülya & Soner ACI
Sayın büyüklerim bu arada babamı tanıtıyım.Kediyel den İsmail ACI’nın oğlu Soner ACI
16 Temmuz 2006 Pazar
Saat : 19:oo - 24:oo
YÖREM TÜRKÜ EVİ
Bağcılar Cd. Yıldıztepe Mh.
No:98 Malta Durağı
Parseller - İstanbul
Tel.: 0212 462 00 29
Baykan Yalduz

Bişi Günü

Baykan Yalduz - 3 Haziran 2008 - Etkinlik-Davet
08.06.2008 PAZAR SAAT 19 İLE 24 ARASI ÇORAKLI KÖYÜ DERNEĞİNDE BİŞİ BİŞ GÜNÜ DÜZENLENMİŞTİR. BİŞİ BİŞİRİLİP ÇORAKLI KÖYÜ HALKIYLA BERABERCE BİŞİ YEYİLİP ESGİ GÜNLER HATIRLANMASI SOHBET EDEREK.ANCAK DERNEĞİMİZE GELECEK KÖYLÜLERİMİZİN AİLESİ İLE BİRLİKTE GELİP BİRBİRİLERİ İLE TANIŞIP GÜZEL BİR AKŞAM GEÇİRMEK AMACIYLA.

SAYGILARIMIZLA

ÇORAKLI KÖYÜ DERNEĞİ

YÖNETİM KURUMU

Garkilop Üye Listesi

A

B

C

D

E

F

G

H

İ

K

O

Ö

S

T

U

V

Y

Z

Şavşat ve Köyleri