Garkilop Mesaj Tahtası Taziye-Başsağlığı

Taziye-Başsağlığı

Görüntülenen : 25 - Toplam : 36
İsmet Aci

Enver Ağabey

Büyüklüğünle örnek oldun. Mücadelende yenilmemek adına direndin seni kişiliğinle hep sevdik. Bundan sonrada sevmeye devam edeceğiz. Tarih bir gün seni sayfalarında yazdığında sana işkence edenlerden hiç biri hatırlanmayacaktır.

Geride bıraktıklarına sağlıklı yaşam diliyorum.
Nurbay Dede

Insanlari Seven

İnsanları Seven Değerli Eğitimci, yıllarını hakların yerine getirilmesinde mücadele veren Enver KARAGÖZ sevenlerine veda etti. Ölmedi, çünkü kalplerde düşünceleriyle yaşayacaktır. Düşünceleri, örnek kişiliği insanlar var oldukça sürecektir.

Evet! Çoraklı Köyünün bağrından vatan, millet, insanlık, sevgi, eşitlik, özgürlük ışıltılarıyla koparılan değerli insan, halktan yana, eğitimci Enver KARAGÖZ Devrim ve demokrası yönündeki mücadelesinde Düşüncelerine atılan şamarın etkilerine karşı direndi. Ama beden olarak yenik düştü.

Değerli insan Enver KARAGÖZ’ün ölümü hepimizi mateme boğdu. Kendisine rahmet, eşine, çocuklarına, kardeşlerine ve KARAGÖZ Ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyorum.

Nurbay DEDE
Nurbay Dede

Pato Nine

Şavşat’ın Çoraklı Köyünde 1909 Yılında doğan Fatma TORUN (Pato Nine), asırlık yaşam için mücadele ederken sağlam çınar anı kalp yetmezliğinden Kırklareli İlçesi Çerkezköy’de 27.01.2007 akşamı yaşamını yitirmiştir. 28.01.2007 Günü Çerkezköy’de Merkez Camiinde kılınan öğle namazına müteakip toprağa verilmiştir. Yakınlarına başsağlığı. Kendisine Allahtan rahmet dileriz. Yaşamın zorluklarının günden çıkmazı sergilediği söylenmekte, çaresizliklerle ilişkilendirilmektedir. Ancak, şu bir gerçektir ki; mutluluğun olduğu yerde sevgi, sevgi ile birlikte de bir şeye bağlanma, varlığını kabullenme, gelecekle umutlanma vardır. Gerçekten, Çoraklı Köylüler, Şavşatlılar, Artvinliler birbirlerini seven insanlar. Paylaşmada fedakâr hareket eden insanlar. Özgürlüğün yaşamasında ve yaşatılmasında yargılamazlar.

Şair Bülent ECEVİT’İN dediği;
"Tekerleği dönüyordu çağların,"
"Yaklaşıyordu bize doğru,"
"Bir yaratılmamış yarın."
"Ne ölmek gelir gönlümüzden"
"Ne yaratmak gelir elimizden."
Bütün bunlar gibi herşeyin belirsizlik içerisinde başı ve sonu upuzun bir sonsuza uzanmaktadır.

Sadece yakın olduğumuz hissi ile,
Mevlana’nın dediği gibi;
"Sevelim sevilelim"

İnsanlar bizim insanlarımız, herkesi sevelim, ölüm arkamızdan da gelse, birlik olalım. Herkesin duygusal yönlerinin düşünce ve sevecenliklerinde daha ağır olması temennisiyle!
Nazif Yaşar

Sevgili Talat Amcanın vefatı

Sevgili Talat Amcanın vefatını öğrendim. Benim ev sahibimdi, dostumdu. Evini değil yüreğini vermişti bana. Saime abla, Ercan, Ersan... Dostlarım... Başınız sağolsun

Nazif YAŞAR

Nizam Coşkun

Pinarli Koyunden

PINARLI KÖYÜNDEN RAHİM MADEN’İN ÖLÜM HABERİNİ ALDIM ÇOK ÜZÜLDÜM YEĞENİ MUTLU ZENGİNE VE MİHRİNAZ ABLAMA TAZİYELERİMİ SUNAR RAHİM ABİYE RAHMET GERİDE KALAN DOSTLARINA ALLAHTAN SABIR DİERİM. NİZAM COŞKUN
Mehmet Coşkun

Uzaktanyakindan Babamizin

Uzaktan,yakından babamızın cenaze namazına gelen,gelemeyen acımızı paylaşan tüm dostlara candan teşekkur ederiz. Ruhun şad mekanın cennet olsun sevgili Babam.
Murat Coşkun

Coşkun ailesinin başı sağolsun

Hayatta eşi benzeri olmayan birini kaybettik çok değerli bir insandı. Onu asla unutamam. Bir dedemde oydu benim, bazı durumlar vardır ya söylenecek söz olamaz öle bir durum işte tüm COŞKUN ailesinin başı sağolsun.

Nizam Coşkun

Degerli Amcam İsmail Coşkun

Değerli amcamı 07/12/2006 günü kayıp ettik cenaze merasimine katılan tüm çoraklı halkına telefonla mesajla ve ayrıca Şavşat.com da bizlerin acısını paylaşanlara teşekkür ediyorum. tekrar yine sizlerin geçmişlerinizin ve İsmail Coşkun amcamın cenneti mekan olsun.
Nizam Coşkun
Asım Genç

Degerli Dayim

Değerli dayım İsmail Coşkun’un vefatı beni ve bütün sevenlerini derin üzüntüye boğdu. Güzel insan dayıma allahtan rahmet ailesine de başsağlığı diliyorum .Seni asla unutmayacağız dualarımız hep seninledir dayım benim.
Yeğeni Asım Genç
Asım Genç

Degerli Kayinbiraderimin

Değerli kayınbiraderimin vefatı beni ve Esma hanımı, tüm sevenlerini derin acıya boğdu. Dualarımız seninledir ey İsmail coşkun. Yüce allahtan kendisine rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.
Cemal hoca / Çoraklı köyü
Mutlu Zengin

Ismail Coskun

İsmail ÇOŞKUN ‘a allahdan rahmet diliyor ve ailesine de sonsuz sabır diliyorum.
MUSTAFA ZENGİN VE AİLESİ
Nurbay Dede

İsmail COŞKUN

İnsanların mutlu olması yaşantılarındaki sevgilerin hüzünden uzak olmasına bağlıdır. Ama ne yazıkki; her geçen gün köyümüzün bağrıncan sevilen canların hayata veda etmesi bizleri mateme boğuyor, mutluluğumuzu yok ediyor, hayata bağlılığımızı zayıflatıyor.
Herkes gibi seven ve sevilen değerli insan İsmail COŞKUN aramızdan ayrılmış, hayata veda etmiştir. Kendisine Allahtan rahmet, kederli Ailesine, akrabalarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.
DEDE Ailesi
Baykan Yalduz

Koyumuzun Degerli

KÖYÜMÜZÜN DEĞERLİ SANATKARLARINDAN İSMAİL ÇOŞKUN’UN VEFATINI DUYDUM. ÇOK ÜZÜLDÜM.ALLAH RAHMET EYLESİN.AİLESİNİN VE TÜM SEVDİKLERİNİN BAŞİ SAĞ OLSUN
YALDUZ AİLESİ
BAYKAN YALDUZ
Tekin Acı

Telat Amca

benim çok deyer verdiyim bir insandı telat amcamın vefatına çok üzüldüm ama ölüm herkes için allah gani gani rahmet eylesin oğulları arkadaşım ersan ve ercan abimede allahtan sabır dilerim
Ahmet Dede

Talat Boz Abimiz

Köyümüzün değerlı insanı sayın Talat Boz abimize Allah’tan rahmet tüm sevenlerine sabırlar dileriz. Ahmet Dede ve Eşi.

İsmet Aci

Sevdigim Insan

Sevdiğim insan, Talat BOZ’un vefatını öğrendiğimdeçok üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Oğullarının ve tüm sevdiklerinin başı sağ olsun.
İsmet ACİ
Mehmet Coşkun

Cok Degerli

ÇOK DEĞERLI TALAT AMCAMA ALLAHTAN RAHMET DİLERIM, RUHUN ŞAD MEKANIN CENNET OLSUN INŞAALLAH.
SEVGILI ERSAN ABİ, ERCAN ABİ VE SAYİME HALAM; BAŞINIZ SAĞOLSUN, ALLAH SABIRLAR VERSİN.
MEHMET COŞKUN
Mutlu Zengin

Telat Boz

TELAT BOZ’ U KAYBETTİK KENDİLERİNE ALLAHTAN RAHMET DİLİYOR VE YAKINLARINA DA ALLAHTAN SABIR DİLİYORUZ. MUSTAFA VE MİHRİNAZ ZENGİN
Baykan Yalduz

Cok Degerli

ÇOK DEĞERLİ TELAT AMCAMIZIN VEFATINI DUYDUK ÇOK ÜZÜLDÜK.
BOZ AİLESİNE ALLAHTAN SABIR
TELAT AMCAMIZIN MEKANI CENNET OLSUN

YALDUZ AİLESİ
İrfan Yalduz

Yalduz Ailesi

Yalduz ailesi olarak, hafit enişe ALLAH,tan rahmet diler ailesine dost ve yakınlarına baş sağlığı dileriz. İRFAN YALDUZ
Şükran Yılmazlar

Su An

Şu an rahmetle andığimız Hafit Eniş i 9 temmuz 2006 günü sabahı Çoraklıdan Şavtaya uğurlamıştık. Ne acı ki bir ay sonra vefat etti. Bende ailesine ve çok sevdiğim kardeşi Halime yengeye başsağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına sabır versin.
Nizam Coşkun

Çoraklı Köyünden Gülis neneye Allah rahmet eylesin

Çoraklı Köyünün yaşlılarından sayılan 1919 doğumlu Behçet Dede"nin eşi Gülistan ninemiz 15/07/2008 tarihinde vefat etmiş ve Çoraklı Köyü mezarlığına defnedilmiştir. Gülis nineye Allahtan rahmet kederli ailesine sbırlar diliyorum.

ARTVİN-ŞAVŞAT
ÇORAKLI KÖYÜ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ ADINA
NİZAM COŞKUN

Görüntülenen : 25 - Toplam : 36

Garkilop Üye Listesi

A

B

C

D

E

F

G

H

İ

K

O

Ö

S

T

U

V

Y

Z

Şavşat ve Köyleri