Kültür-Sanat Fıkralar

Bebek

Zeynep Aksakal

Büyükşehirde çalışan Şavşatlı bayan hemşehrimiz, evli ve iki çocuk annesidir. Büyük çocuğu 1. sınıfa başlamıştır. Küçük çocuğu ise henüz 8 aylıktır. Anne işe giderken serviste küçük çocuğunun davranışlarını kibarca arkadaşlarına anlatır.

Detaya Git

Sulobanın Degirmani Destanı

Cemal Genç

Şavtali o zamanki çoraklı köyünden azmi isminde bir kişi vardı.Yaz aylarında köylü yaylaya çıkar, eylül ayında'da köye inerlerdi. Cenkelek yaylasından azmi enişin anası köye haber gönderiyorki oğlum azmi mısır unum bitti bir kod misiri al sulobanda degirmanda ugut buraya getir. taze taze kuymak gevrek yeruğ diyor.

Detaya Git

Cemal Genç Fıkralar

Yanıma Gal…

Kemalettin Başar

Lise birinci sınıfta okuyan Durmuş, yıl sonunda karneyi alıp köye dönünce komşusu Seyfo emiyle karşılaşır. Hal hatırdan sonra Seyfo emi sorar:

Detaya Git

Tırınkli

Öztürk Acun

Köyde herkesin bir lakabı vardı. Tevfik'e de köyde "Tırınkli" lakabı takılmıştı. Tırınkli, isal olmuş kaçan anlamına geldiği için bu lakaba çok içerliyordu. Bu lakabı duyduğu kişilere küfür ediyordu. İnsanlar da Tevfik'i kızdırmak için: "Tırınklı, Tırınkli!." diyerek kızdırıyorlardı. Çocuklar bile Tevfik'in gerçek adını unutmuş, "Tırınklli Amca" diye hitap ediyorlardı.

Detaya Git

Fıkralar Üye Listesi