Satapliya Mesaj Tahtası

Tüm Mesajlar

Feridun Gümüş

Ramazan Bayramını

Feridun Gümüş - 19 Eylül 2009 - Kutlama-Bayram

Tüm dostların mübarek ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım.

Gönül Altun

Köyümüzü Tanıtalım

Gönül Altun - 16 Nisan 2008 - Genel Mesajlar

KÜLTÜR SEVİYESİNİN YÜKSEKLİĞİYLE GURUR DUYDUĞUMUZ KÖYÜMÜZÜN GENÇLERİ. NERELERDESİNİZ NEDEN KÖYÜMÜZÜN SİTESİ BOŞ KALIYOR. SİZLERİN YAZACAK BİRŞEYLERİNİZ YOK MU? EN AZINDAN KÖYÜMÜZDE YAPILAN ÖRNEK ÇALIŞMALARDAN BAHSETSENİZE. KÖYÜMÜZÜ TANITMAYA ÇALIŞSANIZA. TÜM KÖYLÜLERİME SAYGI VE SELAMLAR. GÖNÜL KAYA

Feridun Gümüş

Kutlama

Feridun Gümüş - 20 Aralık 2007 - Kutlama-Bayram

TÜM DOST VE TANIDIKLARIN MÜBAREK KURBAY BAYRAMINI KUTLAR SAĞLIKLI MUTLU NİCE BAYRAMLARA ERİŞMEK ÜMİDİYLE SAYGILAR SUNARIM.

Turgut Gümüş

Alot

Turgut Gümüş - 12 Aralık 2005 - Genel Mesajlar

Eskiden çamaşır deterjanının olmadığı hatta sabunun olmadığı Türkiye’nin savaşlardan yeni çıkmış dönemlerinde Otluca köyünün çok ayrı bir yeri vardı. Kil yani köyde ona ‘‘alot ‘‘ derler, çamaşırları yıkayıp temizlemenin en iyi yollarından bir tanesi imiş. O yıllarda komşu köylerden insanlar öküzarabası ile gelip ‘alot’ çıkarmak için konaklar sepetlerini dolduruncada köyü terk ederlermiş. O yıllar çok gerilerde kaldı. Şimdi çeşidi çok olan çamaşır yıkama deterjanları , çamaşır suları piyasad bol miktarda bulunuyor dolayısıyla hiçkimse Satapliya’ya ‘alot’ çıkarmaya gelmiyor. Köyden geçen derelerde yıkanan çamaşırlar, çamaşır yıkamak için kurulan kazanlar, hazırlanan yemekler birer güzel anı olarak tarihteki sayfaları süslüyor. Günümüz insanı artık modern çamaşır makinalarını kullanıyor. Köy yeri deyip geçmeyin şehirde olan bütün elektronik eşyalar aynen artık köylerdede var. Buda eskiden yamalı elbise giyen insanlarımızın hayat standardını gösteriyor.

Turgut Gümüş

TEŞEKKÜR

Satapliya (Otluca) köyünde ikamet eden babam Mahmut GÜMÜŞ 1 Aralık 2004 tarihinde ağır bir şekilde hastalanmış ve komaya girmiş köylerde 112 Acil Sağlık Ekibi olmadığı için : Muammer KAYA tarafından Şavşat Devlet Hastanesi’ne oradanda Artvin Devlet Hastanesi’ne götürülmüştür. 19 gün Hastane’de yatan babam 20.12.2004 tarihinde taburcu olmuş ve sağ salim köyüne dönmüştür. Emeği geçen Muammer KAYA’ya , Şavşat Devlet Hastanesi Acil çalışanlarına ve Artvin Devlet Hastanesi Acil çalışanları ve Dahiliye Servisi çalışanları özellikle Doktor Yasin Beye sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Satapliya Üye Listesi

Ç

E

G

H

M

O

T

Y

Şavşat ve Köyleri