Çixor-Çukurköy Köy Ana Sayfa

  Çixor Etiketli Görseller

  Çihor

  Okan Saymaz
  12 Mart 2009

  Liban

  Sinan Kılıç
  8 Nisan 2008

  Köyüm

  Nazan Kılıç
  24 Temmuz 2006

  Çukur Yaylasi

  Ergin Güneş
  12 Temmuz 2006

  Benim Köyüm

  Nurdan Dursun
  1 Temmuz 2006

  Yayla

  Hülya Çolakoğlu
  7 Eylül 2005

  Çihor

  Hülya Çolakoğlu
  8 Aralık 2004

  Çixor Etiketli Köy Galerileri

  Çixor Mesaj Tahtası

  Süleyman Hilmi Durmuş

  Cukurlu Hemserilerimize

  Çukurlu hemşerilerimize Konya’dan bir Selam gönderelim dedik. Köyümüzün tanıtımı için biraz etkinlik yapmak lazım. Köyümüz ile ilgili linkler bomboş İnşallah seneye resim arşivimizi artırır, mesaj tahtamızı da mesajlarla doldurmuş oluruz... Herkese burdan tekrar Selam,kalın sağlıcakla,Allah’a emanet olun....

  Aytekin Meydan

  Arkadaslar Bende

  Aytekin Meydan - 14 Aralık 2005 - Genel Mesajlar

  arkadaşlar bende çukurlu olmama rağmen sizin yapmaya çalıştıgınız bu etkinlikten haberim yok. yapmaya çalıştıgınız olay ne kadar iyi olsada daha sesli bir reklam yapmalısınız. arkadaşlarımızında haberdar olmaları için anlatmak ve yardım istemek gereklidir. ben yardıma hazırım. önerileriniz varsa bu site aracılıgıyla haberleşelim. kargat ikavit.

  Veysel Yazarlar

  Eski Adi Çihor

  Veysel Yazarlar - 13 Aralık 2005 - Genel Mesajlar

  Eski adı çukur yer anlamında olan ÇİHOR"dur. Çukur köyü iki dağ yamacı arasında geçen Çukur deresinin yamaçlarında kuruludur. Köyümüz Çukur merkez, Aktepe, Çamlık ve bakırtaş olmak üzere 4 büyük mahalleden, şarabul, cadrul, mahriyet, bagat, calat, culiyet, beriyet, ardiyasminda,gigiyet gibi 9 küçük mahalleden meydana gelir. Evlerin biri bir yamaçta diğeri bir yamaçta kurulmuş, bu haliyle dağınık köydür. Şavşat"ın ençokgöç veren köyüdür. köyümüzde gürcüce konuşulur. Eski çağlarda müslüman gürcülerle insan yiyen kavimlerin köyün ikiyamacında birlikte yaşadıkları sonraki yıllarda iskit Türklerinin köye yerleştikleri ve şarapçılıkla iştigal ettikleri rivayet edilmekte olup, şu anda köyde yaşıyanların Acara ve Batum gürcülerinden oldukları, göç ederek bu bölgeye geldikleride rivayet edilmiştir. Köyümüzde buz mağaraları ile köy yaylasının tepesinde eşkiya mağaraları bulunmaktadır. Şavşat"a 21 km uzaklıktadır. Köyün gür ormanları mevcut olup Hanazor ve Sornal ormanları ile yapraklı ağaçların varlığı köyün güzellik kaynaklarıdır.

  Çixor Üye Listesi

  A

  B

  D

  E

  F

  G

  H

  K

  M

  N

  O

  Ö

  R

  S

  T

  U

  Şavşat ve Köyleri