• Çihor

    Çihor

    Çihor - Hülya Çolakoğlu

Çixor-Çukurköy Köy Ana Sayfa

Çixor Etiketli Görseller

Çihor

Okan Saymaz
12 Mart 2009

Liban

Sinan Kılıç
8 Nisan 2008

Köyüm

Nazan Kılıç
24 Temmuz 2006

Çukur Yaylasi

Ergin Güneş
12 Temmuz 2006

Benim Köyüm

Nurdan Dursun
1 Temmuz 2006

Yayla

Hülya Çolakoğlu
7 Eylül 2005

Çihor

Hülya Çolakoğlu
8 Aralık 2004

Çixor Etiketli Köy Galerileri

Çihor

Çihor

8 Aralık 2004
Hülya Çolakoğlu

Çixor Mesaj Tahtası

Süleyman Hilmi Durmuş

Cukurlu Hemserilerimize

Çukurlu hemşerilerimize Konya’dan bir Selam gönderelim dedik. Köyümüzün tanıtımı için biraz etkinlik yapmak lazım. Köyümüz ile ilgili linkler bomboş İnşallah seneye resim arşivimizi artırır, mesaj tahtamızı da mesajlarla doldurmuş oluruz... Herkese burdan tekrar Selam,kalın sağlıcakla,Allah’a emanet olun....

Aytekin Meydan

Arkadaslar Bende

Aytekin Meydan - 14 Aralık 2005 - Genel Mesajlar

arkadaşlar bende çukurlu olmama rağmen sizin yapmaya çalıştıgınız bu etkinlikten haberim yok. yapmaya çalıştıgınız olay ne kadar iyi olsada daha sesli bir reklam yapmalısınız. arkadaşlarımızında haberdar olmaları için anlatmak ve yardım istemek gereklidir. ben yardıma hazırım. önerileriniz varsa bu site aracılıgıyla haberleşelim. kargat ikavit.

Veysel Yazarlar

Eski Adi Çihor

Veysel Yazarlar - 13 Aralık 2005 - Genel Mesajlar

Eski adı çukur yer anlamında olan ÇİHOR"dur. Çukur köyü iki dağ yamacı arasında geçen Çukur deresinin yamaçlarında kuruludur. Köyümüz Çukur merkez, Aktepe, Çamlık ve bakırtaş olmak üzere 4 büyük mahalleden, şarabul, cadrul, mahriyet, bagat, calat, culiyet, beriyet, ardiyasminda,gigiyet gibi 9 küçük mahalleden meydana gelir. Evlerin biri bir yamaçta diğeri bir yamaçta kurulmuş, bu haliyle dağınık köydür. Şavşat"ın ençokgöç veren köyüdür. köyümüzde gürcüce konuşulur. Eski çağlarda müslüman gürcülerle insan yiyen kavimlerin köyün ikiyamacında birlikte yaşadıkları sonraki yıllarda iskit Türklerinin köye yerleştikleri ve şarapçılıkla iştigal ettikleri rivayet edilmekte olup, şu anda köyde yaşıyanların Acara ve Batum gürcülerinden oldukları, göç ederek bu bölgeye geldikleride rivayet edilmiştir. Köyümüzde buz mağaraları ile köy yaylasının tepesinde eşkiya mağaraları bulunmaktadır. Şavşat"a 21 km uzaklıktadır. Köyün gür ormanları mevcut olup Hanazor ve Sornal ormanları ile yapraklı ağaçların varlığı köyün güzellik kaynaklarıdır.

Çixor Üye Listesi

A

B

D

E

F

G

K

M

N

O

Ö

R

S

T

U

Şavşat ve Köyleri