Mesaj-Tahtası Namık Kemal Altun

Tüm Mesajlar

Namık Kemal Altun

Dereler Hiç Susmasın

BİRKAÇ YILDIR UZAĞIM ŞAVŞATTAN. HESLER YAPILIYORMUŞ GALİBA. YÜREĞİMİZİ SÖKSÜNLER DAHA İYİ. LÜTFEN SEVGİ SELLERİMİZE BENT KURMASINLAR. BIRAKSINLAR DERELERİMİZ ÖZGÜR AKSIN. ŞAVŞATLILARLA YÜREK YÜREĞE OMUZ OMUZAYIZ.

Namık Kemal Altun

Bir Çeynam Sakız

Yaşım 10-11. Kız kardeşim benden 1,5 yaş küçük. Ağustos ayı. Turgut dayım biçimda biza yardıma gelmiş. Yolda gelirken eminim ormanlar onun “ula deli Memmet” sesiyle inlemiştir. Biz beş kardeş Turgut dayımızı çok severiz. Dayım bize bir iş yaptıracağı zaman kontrol ve ceza yöntemini uygulamaya geçirirdi. En büyük kontrol kulak kontrolü. Kız kardeşimle birbirimizin kulaklarını yıkar, kontrol ederdik. Ama ne hikmetse dayım gene bir kir bulurdu. Ceza belli “bir çeynam sakız” korka korka ormana gider dayıma sakız toplardık. Has çiçip olacak yoksa ceza iki katı olur. Her çeşmenin suyunu içmezdi dayım. Yera tükürdü mü kuruyana kadar istediği çeşmenin suyu yanında olacaktı. Ama hiç unutmadığım bir anım daha var dayımla. Yatılı okulu kazanmışım. 6.sınıfa gideceğim. Dedemle beraber Yavuzköy'a gittik. Dayım beni Şavşat'a götürüp resim çektirecek. Dedem rahmetli cüzdanını köyde unutmuş. Dayım götürüp beni tıraş ettirip resmimi çektirdi, yemek yedirdi. İlk defa Çarşi yemeği yiyordum. Dayım gözümde ne kadar büyüdü anlatamam. Sanki bana dünyaları ikram etmişti. Dayım dediysem bakmayın aramızda 3-5 yaş var.

Altın kalpli bir eşi dünya tatlısı iki oğlu var. Dayım dilerim yüzün hep gülsün. Seni seviyor, ellerinden öpüyorum.

Namık Kemal Altun

Karaköy Spora Başarılar

Halı saha turnuvasında köyümüzü temsil eden tüm arkadaşlara teşekkür ediyor,başarılar diliyorum.her sene bu işe koşturan sait abiyede ayrıca teşekkür ediyorum.yolunuz açık olsun.gönlümüz sizinle

Namık Kemal Altun

Merhaba Karaköy

2008 yazında tekrar ziyaret ettim köyümü, memleketimi. Güzelliğini bir daha anladım. Karaköylü olmak ayrıca güzel.2009 un tüm hemşehrilerimize mutluluklar getirmesini diliyorum.

Namık Kemal Altun

Karaköy Spor Gönlümüzün Şampiyonu

merhabalar. köyümüz adına yüreğini koyarak sahada oynayan gençlerimizin ayaklarına sağlık. sizleri tebrik ediyorum ve hepinize başarılar diliyorum. Sait abi ayrıca emeklerin için sanada teşekkür ederim. Elfaz turnuvanın en genç kalecilerindendi herhalde . sizleri ve köyümü çok özledim. inşallah bir gün yaylada top oynamak kısmet olur.

Namık Kemal Altun

Kurban Bayramı

Tüm hemşehrilerime huzur, mutluluk ve barış içinde bir bayram geçirmelerini diliyorum. Bayramınız kutlu olsun şavşatlı dostlar.