Mesaj-Tahtası Tuğrul Keskin

Tüm Mesajlar

Tuğrul Keskin

Artvini Satiyorlar

Tuğrul Keskin - 2 Şubat 2006 - Genel Mesajlar

ARTVİN’İ SATIYORLAR

Zengin madenlerle dolu topraklarımız AKP’nin çıkardığı yasayla yağmalandı. Artvin in hopa ilçesine bağlı kopmus mahallesinde ki kömür işletmelerinin ingiliz iş adamlarına satıldığı ortaya çıkmıstır.2005 yılı itibari ile 42 bin 864 dönüm vatan toprağı satılmıstır. Bunun dıiında da bir çok yerde türk toprakları satılmaktadır. Bunlardan biride daha önce TİGEM e ait olan yerlerdir buralarda kiralanmakta ve satılmaktadır. ATATÜRK’ün mirası olan ve 1938 de yabancı şirket ve kuruluşların elinden kurtarılan türk toprakları Ziraat Vekaletine bağlı devlet işletmeleri kurumuna ATATÜRK tarafından bağışlanmıştır.Ama bu günkü hükümet bu toprakları teker teker satıyor. Bu yasanın çıkmasından sonra karadeniz bölgesinde hayin emeller ortaya çıkmaya başladı. Rumlar ve İngilizler karadeniz bölgesi topraklarını almaya başladılar çünkü rum imparatorluğu hayalleri hala devam etmektedir. İşte bu balamda ülkemizi parçalıyorlar.İlerisini düşünemiyorum bile yakında murgul bakır işletmelerini de satar bunlar,neden para için ülkemiz kendi kaynaklarını göz göre göre sattırılıyor.ATATÜRK’ün devletçilik ilkesinede karşı çıkılıyor böylece buda anayasaya karşı çıkmak demektir. siz şavşatlılardan dileğim bu olanları protesto etmek için çalışmak sesimizi duyurmak,yeşil artvinimizi kurtarmak.bunu için gerekeni yapmalıyız.

Tuğrul Keskin

Kireçli köyü

Tuğrul Keskin - 13 Aralık 2005 - Genel Mesajlar

Kireçli köyü gözetleme kuleleri ve tarihi kalıntılarıyla aslında önemli bir köydür. Köyümüzün tarihi kalıntılarını korumalıyız, Şavşat web ekibine bu siteyi düzenledikleri için teşekür ederiz ( tüm Kireçli Köyü adına ) ama bundan sonrada bu site ve daha bunun gibi siteler açmak ve insanımızı doğayı ve kültürümüzü tanıtarak memleketimizin güzide köşeleriyle ve güzelliğiyle Türkiye’de bir cennet olduğunu tüm insanlığa anlatmalı ve doğamızı koruyarak yok olan ormanlarımızı geri kaznarak bunu sağlayabilir, Şavşatımızı temsil ederek güzelliğine güzellik katmalıyız.

Bu arada insanlığıda unutmayıp Asya Felaketinde mağdur olan insan oğluna yardım etmeli ve şu düşünceyle hareket ederek ( NE OLDUM DEMEMELİ NE OLUCAM DEMELİ ) Asyaya yardım eli uzatmalıyız.

TUĞRUL KESKİN