Verxunal Mesaj Tahtası

Tüm Mesajlar

Toplam : 229 - Görüntülenen: 20
Şener Altun

Kutlu Olsun

Şener Altun - 22 Ekim 2013 - Kutlama-Bayram

Cumhuriyeti yaşayan ve yaşatan herkese kutlu olsun. Bu günümüzü sağlayan gazi ve şehitlerimize minnettarlığımı ifade ediyor, cumhuriyete sahip çıkan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ne mutlu bize ki, özgürce yaşadığımız bir ülkemiz ve kutlayacağımız bayramlarımız var. Cumhuriyet Bayramı tüm halkımıza kutlu olsun.

Necdat Özbek

Yeni Yıl Mesajı

Necdat Özbek - 31 Aralık 2011 - Kutlama-Bayram

Yenı yılınızı tüm yüreğimle kutlar daha nice yıllar sağlıkla , başarıyla sevdıklerınızle bırlıkte görmenızı ve geçırmenızı dılıyorum. Dün rüya yarın hayaldir... Rüyayı mutlu hayali umutlu yapan bugündür, Gönlünüz neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sıze onu getırsın.. Yenı yılınız kutlu olsun.

Oktay Gümüş

Ramazan Bayramı Tebriği

Oktay Gümüş - 28 Ağustos 2011 - Kutlama-Bayram

BENİ TANIYAN TANIMAYAN TÜM HEMŞERİLERİMİN RAMAZAN BAYRAMINI TEBRİK EDER, SEVDİKLERİYLE BERABER SAĞLIKLI MUTLU VE HUZURLU NİCE BAYRAMLARA ULAŞMAK TEMENNİSİ İLE...

RAMAZAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN.

( OKAN GÜMÜŞ )

Şener Altun

Özleminizde ki bayramı yaşamanız dileğiyle

Şener Altun - 15 Kasım 2010 - Genel Mesajlar
Sevgili Dostlar,
Biliyorum, diğer bayramlarda olduğu gibi bu bayramda da eşe, dosta akrabaya, yara, yarene, sevgiliye ve dahi anaya babaya kınalı koçla süslenmiş bayram tebriki göndereniniz olmadı. Duyar gibiyim onlar çağın gerisinde kaldı dediğinizi. Yada yaşı genç olanların oda ne ki dediğini..
Sevenin çok ise demet demet gelirdi bayram kutlama tebrikleri, selamlı, hal hatır sormalı. Sadece bayram kutlamaz gönderen adeta evde bayram sevinci yaşatırdı yazdığı iki satır özlem ve duasıyla. Seçerdi evde çoluk çocuk gelen kartlardan, manzara resimleri evin duvarlarına pano, kınalı koç resimleri kitap aralarına ayraç, melekli ayetli tebrikler dolap kapaklarına yapıştırılırdı bereketli karınca duası misali.
Sevdiklerin de çoksa sende giderdin postane önünde sergi açmış kartpostalcıya ya da eve yakın kırtasiyeye, seçerdin çeşit çeşit kartlardan, göndereceğin isimleri zikrederek sıra işi. Zarflarını da özenle seçerdin kenarları desenli olanlardan. Seçerken göndereceğin kişinin yakınlık derecesi ve yaşına göreydi ölçüler…
Sadece tebrik kartı seçmekle kalmaz içine yazacağın üç beş klasik cümlenin ötesine geçmek isterdin duyguları ifade ederken. Ya gönderdiğin tebrikle gitmek, ya da sana gelen tebrik kartıyla sevdiklerinin gelmesini hayal ederdin.
Bayram sabahı evden sevgiyle uğurlanırdın, askere gider gibi, camiden çıkışında özlemle beklenirdi, canan bekleyen can gibi. Gerçek bir bayram sevinci olurdu eli öpülesi yaşlılarla gözü öpülesi gençlerin evde kucaklaşmasında. Sonra o tebrik kartlarına konu olan koçlar damdan çıkarılırdı.
Son kez meleşmelerine koklaşmalarına izin verilirdi. Herkeste bir hüzün olurdu kazanılacak sevap paylaşımda bulunulacak fakir fukara düşünüldükçe hüzün dağılırdı. Bıçaklar gösterilmez, işkence edilmez, gözleri bağlanırdı hayvanın. Tekbirler inancın en yoğun yaşandığı anlardır. Tekbirler eşliğinde akıtılır hayvanın kanı ve bir dini sorumluluk yerine getirilmiş olurdu eş dosta, fakir fukaraya dağıtım yapılarak..
Akrabalar dolaşılır, büyükler, hastalar ziyaret edilir, şifalar dilenir dualar alınırdı Bayramlara has kolonyalar şekerler eşliğinde. Ben en çok püsküllü olanları severdim, o zamanlar çikolatalısı olmadığından mıydı ne akide şekerleri pek revaçtaydı.
Cebinde harçlığı olmayanın harçlık veremeyeceği göz önüne alındığında bayramları bayramlık alınmadan evdeki en yeni elbiselerimizle geçirmemiz kaçınılmazdı ve asla isyan sebebi olmamıştır neden bayramlığımız ve bayram harçlığımız yok diye. Yokluğa ve yoksulluğa inat çok mutluydu bayramlarımız.
Sevgiyle ve içten söylenen samimiyet ve güven dolu bayram kutlama sözcükleri ve alnımıza kondurulan dudakların sıcaklığı bize en güzel bayram hediyesi oluyordu.
….
….
Keşke
Bu günlerdeki imkânlarımızla dünlerde ki bayramları yaşayabilsek, yaşatabilsek sevdiklerimize çoluk çocuğumuza.
Sevgili Dostlar
Eğer ki hala okumaya devam ediyorsanız, size sevdiklerinizle, ananızla babanızla, eşinizle çocuğunuzla, sıladakiyle gurbettekiyle, yadına düşen hatıranda yer alan varlığıyla dünyanıza renk katan her kimse onunla, sağlıklı, mutlu bir bayram ve dahi nice bayramlar diliyorum.
Özleminizde kalan bayramları yeniden yaşamanız yaşatmanız dileğiyle.
Necdat Özbek

Bayram Mesajı

Necdat Özbek - 29 Kasım 2009 - Kutlama-Bayram
Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Bayramınız mübarek olsun... Tüm hemşerilerimin ve köylülerimin bayramı kutlu olsun.
Necdat Özbek

Ramazan bayramınız mübarek olsun...

Necdat Özbek - 19 Eylül 2009 - Kutlama-Bayram
Bütün hemşehrilerimizin ramazan bayramını en içten dileklerimle kutlar. Sağlık ve esenlikler dilerim... Necdet ÖZBEK
Adnan Subaş

Aşure

Adnan Subaş - 10 Ocak 2009 - Kutlama-Bayram

AŞURE AYI GELİNCE BİZDE EVDE AŞURE YAPALIM DEDİK. VE O ANDA KÖYDEKİ GÜNLERİMİZ AKLIMA GELDİ. MEĞERSE NE GÜZEL BİR KOMŞULUKLARIMIZ VARMIŞ, NE GÜZEL ADETLERİMİZ VARMIŞ, İNSANLAR BİRBİRİYLE NE KADAR İÇLİ DIŞLIYMIŞ. ZANNEDERSEM HERKES HATIRLAYACAK (TABİİKİ BİZİM EMSAL VE YUKARISI) ANNELERİMİZ AŞURE YAPAR VE SİTİLLERE DOLDURUR VE BÜTÜN KÖYÜ DOLAŞIR VE HERKESE AŞURE DAĞITIRDIK.BİZE BÖYLE GELENEKLERİ YAŞATIP GÖSTEREN BAŞTA RAHMETLİ ANNEM OLMAK ÜZERE BÜTÜN BÜYÜKLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYOR AĞİRETE İLTİHAK EDENLERE ALLAHDAN RAHMET DİLİYOR HAYATTA OLANLARA HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER DİLER BU VESİLE İLE BÜTÜN HEMŞEHRİLERİMİN MUHARREM AYINI KUTLARIM.

Halil Şahin

Selçuk Gümüşe

Halil Şahin - 30 Ocak 2008 - Genel Mesajlar
DEĞERLİ SELÇUK ZENDEBAĞ SİTESİNE YAZDIĞIN ANI İÇİN SONSUZ TEŞEKKÜRLER BEN ŞU AN UŞAK İLİ BANAZ İLÇESİNDE 31 AĞUSTOS İ.Ö.OKUİLUNDA MÜDÜR YARDIMCISI OLARAK ÇALIŞIYORUM. TABİ FRANSIZCA KALKTI BENDE İNGİLİZCE DERSLERİNE GİRİYORUM. TABİ BURDAKİ İMKANLAR GENİŞ HER SINIFTA İNTERNET VAR. DERSE BAŞLAMADAN ÖĞRENCİLERİME ÖNCE AÇTIRIP SENİN ANINI OKUTTURUYORUM.SONRADA ŞAVŞATI VE O GÜNKÜ ŞARTLARI ANLATIYORUM.BURADAKİ ÖĞRENCİLERİMDE BAŞARILI SİZİN KADAR OLMASA DA AMA O YÖRENİN HAVASINDAN MIDIR SUYUNDAN MIDIR İNSANI DAHA ÇALIŞKAN VE BAĞLI ZATEN ŞAVŞATLI OLMAK BİR AYRICALIKTIR. BEN DE KENDİMİ YARI AYRICALIKLI HİSSEDİYORUM. VE GURUR DUYUYORUM. VERKUNALDA RAHMETLİ MANSUR AYDIN AMCANIN DOSTLARI VARDI BÖYLE KIŞLARI SERT GEÇTİĞİNDE GİDERDİK HATTA BİR KIŞ YUKARI MAHALLEDE KARDAN MAHSUR KALDIK VE O KÖYÜNÜN DEĞERLİ İNSANLARIYLA İKİ GÜN MUHABBET ETTİK AH İMKAN OLSADA ÖMÜRÜME ÖMÜR KATAN O GÜNLERİ BİR DAHA YAŞAYABİLSEM.
TÜM VERKUNAL HALKINA SONSUZ HÜRMET VE SELAMLAR
HALİL ŞAHİN
Zeki Şahin

Canım Köylülerim

Zeki Şahin - 21 Ocak 2008 - Genel Mesajlar

Bir zamanlar aynı coğrafyayı ve aynı duyguları paylaşırken yaşadığımız mutluluğu özlediğimiz için bu gün de aynı coğrafyayı paylaşmasak da yine aynı duyguları paylaştığımız için bu platformdayız. Eski düyamızı tutmasa bile sanal ortamda da olsa birşeyleri paylaşmanın verdiği mutluluğu yüreğimizde hissettiğimiz için buradayız. Hem bu sitede hem de Şafak kardeşimizin kurduğu www.verhunal.com sitemizde de buluşmayı ve en önemlisi de yaz tatillerinde köyümüzde buluşup bir şeyleri paylaşmayı diliyor, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öpüyorum.

Polat Aydin

Arayış

Polat Aydin - 9 Kasım 2007 - Genel Mesajlar
1970 Cilavuz mezunuyum. Okulda okurken köyünüz mensuplarından Mehmet Özbek’te aynı okulda okumakta idi. İyi ahpaptık. Acaba sayenizde adresine veya akibetine ulaşabilme şansim olur mu? Tüm hemşerilerinden rica olunur. Kendisi haberdar ederse dahada mutlu olurum. Umutlarımla. Rica olunur. Suloban dan eski bir öğretmen ve milli güreşci Polat Aydın 0532 345 67 58
Zeynep Aksakal

Merhaba Hocam

Sitenin yavaş yavaş ziyaretçileri azaldı ama bence kışa doğru tekrar artış olur mesela benim tüm yaz boyunca yazamama sebebim yaylada ve köyde olmamdı teknolojiye bir hafta önce dönüş yaptım tatil boyunca yaylada kafa dinliyordum o yüzden olaylardan biraz uzak kaldım ama tekrar bizim köyün sayfasına girdiğimde gördüğüm manzara hazirandakiyle aynı olunca biraz tuhaf oldum ben bir sürü yeni resim yazı falan eklenmiştir diye bekliyordum karşıma aynı sayfa çıktı taki sizin bu sitem yazısını yazdığınız güne kadar gerçektende siteye güzel bir dönüş yapmışsınız görüşmek üzre şimdiden iyi bayramlar.
Süleyman Taban

Diplomayı Aldım Şener Hocam

Süleyman Taban - 28 Eylül 2007 - Genel Mesajlar
EVET ŞENER HOCAM DOĞRU DER, İLK BAŞTA HERKES HEYACANLI, COŞKULU, YAZIN KÖYE ÇAĞIRIYOR AMA NEDENSE DEVAMI GELMEDİ VE YAZINDA KÖYDE BİR ÇOĞUNU GÖRMEDİM. ONU BUNU BİLMEM HOCAM YAZIN KÖYE GİTTİM YENİ GELİNE KÖYÜ TANITTM CAMİ KAPISINDA SIKAYA BİNİP DAHA SONRADA MUSTAFA HOCADAN CAMİDEM EKMEK İSTEDİĞİMİ ANLATTIM. EEE KILIBIKLIK DİPLOMASINA ALDIM ÇOK ŞÜKÜR ARTIK BENİ SANIRIM AFFEDİP SİTEM KÖŞENDEN SİLERSİN SEVGİLER SUNUYORUM.
Şener Altun

Kim Önce Dönecek Siteye

Şener Altun - 27 Eylül 2007 - Genel Mesajlar
Kimler geldi kimler geçti bu siteden
Konup kalan olmadı
Kimi köye dedi kimi yaylaya
Davet eden kendi gelmedi

Kimi soğan dedi kimi cincar
Kimi şor peynir kimi pancar
Kimi ğozağeme dedi kimi ğımı
Lahana turşusunu seven yemedi

Kimi yol yaptı öküz arabasına
Kimi mektup yazdı babasına
Kimi ağarti dedi şaşort anasına
Terkide emaneti alan olmadı

Kimi dedi çivikte şenlik yapalım
Kimi dedi okula çatı yapalım
Kimi dedi camide saf tutalım
Ezanı duyan değil okuyan gelmedi

Kimi dedi gedağ ağgölünda çimağ
Kimi dedi sayirmede cisvi yağağ
Kimi dedi cinciroptan köya bağırağ
Bileti alan değil arabaya binen gelmedi

Kimi dedi mentek şotti oyniyağ
Kimi dedi yituğ mali ariyağ
Kimi dedi teşti dibi yaliyağ
Pekmezi bilen değil seven gelmedi

Kimi dedi begün çiraya gedağ
Kimi dedi süpürge yoğ kayın kesağ
Öküz muğa düşmüş tosunlar tabağ
Yayan zor dediler atı olan gelmedi

Kimi dedi tavarın yanında köğda yatağ
Kimi dedi kırçta gezağ kara batağ
Kimi dedi taşlıyatağda öküza bağağ
Öküzü olanda olmayanda gelmedi

Kimi zoğ başında tırpan dögdi
Kimi pelenk kimi mögdam oldi
Kimi barbaşında iyhuyi çekti
Magar değil gelin güvey gelmedi

Kimi merek yapti kimi ağo açti
Kimi zulal punğari cancalakla geçti
Kimi cincarlida soğuk su içti
Buraları bilmeyen bilen gelmedi

Kimi çeper dedi kimi çayırda mana
Kimi harmana dayatti dayama
Kimi dedi potin eski pantolon yama
Eskiyi bırak yeniyi alan gelmedi

Kimi şiir yazdı dedi hep özladım
Kimi dedi gugul daştan yar gözledim
Kimi dedi pilekide gevregi közledim
Kokusunu alan, tadan da gelmedi.

Evet beceremedim tarla sürmesini ğariyoz ettim her hakozda, zoğ altı bırağtımTırpan salladığım her çayırda her kolda. bir mağ bedevra çıkaramadım onca tomrukdan körük çekipde bir kazma bile zodlayamadım. sanal ortamda bile bucula değirmeni çevirecek suyu getirecek harğ yapamadım. İmece yapamadım harfana yapamadığım gibi magar bile olamadım toy düğümlerde papağa çıkmak için güneş hayali kurmuştum ay bile olamadım karanlık gecelerde.
Neden başaramadığımı parmakları yumruk yapamadığımı bilmiyorum ama Önceden bu sitede olup ta şimdi olmayanlar..
Serap evlendi artık süles sayfalarına yazıyor: Erhan Samsun’a gitti hanım köylü oldu da bir selam bile gelmez oldu. Baki daha Kütahya’ ya alışamadı. Süleyman düğünden sonra uzman kılıbık diploması için çalışıyor evden çıkmadığı gibi siteyede girmiyor ev işlerinden zaman bulamıyor.
Selçuk Gümüş bir zamanlar alışkanlık yaptı diyordu sitedeki yazılar için ama şimdilerde İstanbulun su ulaşım güvenlik işleri haliyle çook meşgul ancak Tibet zendaba sayfalarına yazıyor.
Metin Abi geç geldi erken protesto etti ve geri gelmiyor Adnanla Eren bir hevesle başladı amca yeğen sonu gelmedi.
Bu siteye yazılanlardan en büyük zararı Selçuk Dülger gördü. Medya gibi susturuldu Turan tarafından. Çok üzüldüm bir tikan gagasının Selçuk’un susturulmasına sebep olmasına. Bir Olgun vardı 46 kişilik arabada 47 numaralı koltuğu alıp ayakta giden. Herhalde gene yolculukta okullarda açıldı ama ortalıkta yok. Birde Salim vardı derdi ki beni araduğuzda haylayın halaylayın gah gah deyin bu kadar alçak gönüllüydü ama oda düzene uydu artık görünmüyor. Karstan yazardı yasemin güzel güzel nağmeler tıpkı Serpilin Ankara’dan yazdığı gibi Resul Abi yazardı Alamanyadan şimdilerde dazlaklar susturmuş onuda Uğur vardı NACİ abiden alıntılar yazardı Selda vardı bu sitede Emrah Erdem vardı daha niceleri geldi geçti Zeynep gibi. Bir Halis vardı Bursada ayaklı gazete bursaya bedel. Ama mahkum taşırken kendi düşmüş mahpus damına ondandır ortalarda görünmemesi.
Daha onlarca kişiydik bu sitede anılar haberler resimler paylaşan. Çok şendik Çok neşeliydik Harfanalar yapıyorduk elele omuz omuza halaylar çekiyordukki
Sonbaharda inmiş yaylalara döndük.
Ben böyle hayal etmemiştim bu sitede yazmaya başlarken..
Siz sevgili dostlar benim için büyük kayıpsınız. Mahkum bıraktınız beni hem anılarınızdan hem anılarımdan
Sizleri seviyorum Bu sayfalarda tekrar buluşuncaya kadar
SEVGİYLE KALIN
Şener Altun

Helal Et

Şener Altun - 28 Ağustos 2007 - Genel Mesajlar
Hiç yalnız yemek yemedi çaydan önce birilerini mutlaka davet etti. Öyle iyiydi ki yoldan geçen yolda kalan herkese kapısı açıktı. Köye nekadar yabancı gelmişse hep onun misafiri oldu. Kaymakamı Savcısı hâkimi kürdü lazı poşası hepsi onun sofrasında lokmasını paylaşmıştı.
O iyi insandı iyi dosttu, iyi komşuydu, yaşlıydı benden ama benim arkadaşımdı. Onca anı yaşamış olay paylaşmış, onca zar atmıştık demli çay içerken kaçak tütün eşliğinde. Ne çamları tomruk edip çirpi çekmiştik odun tezgâhlarında bakımcıdan gizli gizli. Tırpan sallamıştık zoğ zoğ öküz koştuk napızarlarda hakoz hakoz mögdam olduk bahardan karakışa, at sürdük bilbilan yollarında. Bar tutmuştu beni askere uğurlarken düğünümde köyde kutladığım bayramlarda. Köyden ayrılırken de ola babandan degil bizden eksildin ben şimdi okulun ögünden nasıl geçem demişte sıkı sarılmıştı gözyaşları görülmesin diye.
Hiç yüzüne söylemedim ama çook severdim Allah şahidim. Şimdi diyorum cümle alem bilsin deyi Sen çok iyiydin iyi bir dost, bir büyük, bir arkadaş bir yoldaştın seni seviyorduk sevmeye devam edeceğiz. ANCAK o evin önünden yokluğunda geçmek çok zor.
Dilaver Amcama DİLO EMİYE Allahtan rahmet geride kalan eş ve çocuklarına sağlıklı uzun ömürler diliyorum.
Rahat uyu yıldızlar altında mekânın cennet olsun mahşere bırakma haklarını helal et, bizden yana ananın ak sütü gibi helal olsun.
Şener Altun

Nur İçinde Yatınız

Şener Altun - 19 Haziran 2007 - Genel Mesajlar
Onlar iyi insanlardı arkalarına bakmadan gittiler dökülen gözyaşına üzüntülere aldırmadan helalleşme fırsatı vermeden...
Biri en bilinmedik hikâyeler anlatırdı televizyonsuz yılarda elektriksiz gecelerimize renk katardı bağdaş kurulmuş meclislerde beş numara lamba ışığında...
Biri yıllarca toplantı var dedi yada haneye bir kişi yayla yolunu yapmaya diye bağırdı yüksek tepelerden alçakta kalan evlere hoparlör niyetine yada elindeki mavzerle sandık bekledi oy kullanırken el alem.. Yıllarca hademelik yaptı kadroludan daha sadık çalışarak köyümün okulunda.
İkiside iyiydi ikiside hayata dair çok şey kattılar geleceğime.
Biri amcamdı Zeko emimdi biri hadememdi Vaho emimdi. İkisine de Allah’tan rahmet geride kalanlarına baş sağlığı diliyorum. Bizden selam olsun Öteki Dünyadakilere eğer bir hakkımız var ise helal olsun. Sizde duyarsanız yıldızlar arasından sesimi haklarınızı helal ediniz. NUR İÇİNDE YATINIZ ZEKO EMİM VAHO EMİM...
Şener Altun

DEĞİRMEN ZAMANI

Şener Altun - 18 Nisan 2007 - Genel Mesajlar
Adamdan bol isen düşünmesin gökteki bulutun harmanda kurumuş sapı tığdan önce ıslatma ihtimalini. Tıpkı cüzdanın şişkinse lokantada yediğin yemeğin kaç lira tutacağını düşünmediğin gibi.
O saplar harman olur tığ savrulurda çıkan külüllü buğdaylar derede yığanır cecimden set oluşturulan hopboda. Gaçgaca karga ecik cücük yemesin diye hasır üstünde kuruyanda beklersin güneşe inat harman yerinde. Got got doldurur da telis çuvalına çuvaldızla diker ağzını asker misali iştima edersin garabanda bereketli geçmişse o yılki rençberlik.
Mögdamlık bitmemişse el aleme inat sürüyorsa yokluğu yoksulluğu sefaleti paylaşma birlikte adımlarsın arabanın koposundan asıla asıla degirmen yolculuğunu. Ağır güzde kurayladır değirmen sırasıda baharda kura yoktur. Çünkü fakir fukara kalmıştır haroda unsuz. Ondandır hatır gönülle yürür baharda değirmencilik.
Haroda unu biten ilk kişi sensen işin biraz zordur. İlk sırayı alırsın değirmen sahibinden ama bakım ister degirmen oda kış uykusundaydı altı ay. Harğı bozulmuştur çağrağı temizleyip topunu yerine yerleştirip şuşuk çürümüşse yenisi yapman lazım. Birde taşına diş verdirmelisin en has ustasına. Ayağını ayarlattırıp döktün mü koda buğdayı arpayı yada lazudi arada bir haroda ögünida aldın mı tamamdır iş. Gece suyunu kesmezsin komşularada sıra gelsin diye. Eşğıya yok terör yok gece gider bakarsın şükrünü yetire yetire Aldım haberini gugullanmış kapı ögündaki söğütler. Çoktan gelmiş tok karında ilk görüşte yendim dediğim karakuşlar. Guggu bile öter olmuş ağolarda. Su bollanmış derede. Ama bizim değirmen sahipsiz ne buğdayı olan var ne lazudu nede sırada komşular. Harğ bozulmuş, bendide sel almış topla birlikte. Adı kalmış değirmenin sahipsiz evler gibi.
Şimdi bir lazut ügüdüpte harşo yapsaydık cadi gevreği birazda şor peynir....
Mikail Dursun

Öğretmenimiz Enver Karagöz

Mikail Dursun - 5 Nisan 2007 - Genel Mesajlar

Şavşatın; aydın,yurtsever, sorgulayıcı idealist bir gençliğin yetişmesinin öncüsüydü. Bu nedenledirki acıların en büyüğünü gördü. Şavşat var oldukça O’nun adı her zaman var olacaktır. O bir öğretmendi... hemide ne öğretmen. Anısı önünde sevgiyle, yüreğimin derinliğinde hissettiğim bir saygıyla eğiliyorum. Yıldızlar altında ebediyen rahat uyuyunuz. Yetiştirdiğiniz nesil adınızı asla unutmayacaktır......

Metin Gümüş

Enver Karagözü kaybettik

Sesi cüssesinden, yüreği sinesinden büyük bir bilgemizi, Çoraklı köyünden Enver Karagözü kaybettik. Tüm Şavşatlılara başsağlığı diliyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum. METİN GÜMÜŞ 31 MART 2007
Görüntülenen : 20 - Toplam : 229

Verxunal Üye Listesi

A

C

D

E

F

G

İ

K

L

M

N

O

Ö

T

V

Y

Z

Şavşat ve Köyleri