Mesaj-Tahtası Arşiv

Mesaj-Tahtası Arşiv

Görüntülenen : 25 - Toplam : 3334

Merhaba...!

Savsat.Com - 1 Kas 2000
Başlarken büyük bir heyecan ve mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyoruz.
Sitemizin amacı aslında daha ana sayfaya girdiğinizde ilk karşılaştığınız olgulardan anlaşılmaktadır. Buna bizim ekleyeceğimiz çok fazla bir şey yok. Ama bu sitenin asıl amacı, katılımdır. Bilgi, birikim ve deneyimleri paylaşmak, aktarmak ve ilçemiz insanının bugün ve geleceğine mütevazı bir katkıda bulunmaktır.
Türkiye ya da dünyanın neresinde olursa olsun Şavşatlılar arasında iletişim sağlamak-buluşturmak (katılımcıların bizi yönlendirmeleri ileride çok değişik açılımları getireceğini de bilmekteyiz). İlçemizi her açıdan tanımak- tanıtmak en başta gelen amaçlarımızdan biri olacaktır. İlçemiz ve insanının dünü-bugünü ve yarını arasında sağlam ve sağlıklı bağların oluşturulması bize yol gösterecektir.
Site içeriği her yönüyle sizlerin isteği doğrultusunda değiştirilecektir.

Katılın. Sahip çıkın.

Savsat.Com - 10 Kas 2000
Sitemizi ziyaret eden tüm Şavşatlı ve Artvinli hemşehrilerimizi sitemize her açıdan destek olmaya çağırıyoruz. Katılımlar son aylarda çok yoğunlaştı ise de böyle bir site açısından çok yetersiz. Daha Şavşat türkülerinin olduğu bölümde doğru dürüst türkü yok. Nerde Suloban fıkraları. nerde rom rom hikayeleri... nerde cin peri masalları.
Şavşat ve Şavşatlıları ifade edip kendimizle ve tüm insanlarla paylaşacak doküman, bilgi, görsel malzeme vb. sizlerden bekliyoruz. Aslında Şavşat.Com'u video, mp3 arşivi ile ve her konuda tatmin edici bir arşiv, bir haber ve günceli yansıtan site yapmak istiyoruz. Dün ve yarın arasında, bugün köprüsü olmasını istiyoruz. Bunun bir tek yolu var. Katılım.
Katılın. Sahip çıkın.
Kendimizi ifade edip, aktarıp, paylaşalım.
Şavşat'a ve sorunlarına, insanımıza ve sorunlarımıza sahip çıkalım.

Merhabalar

Erkan Topçu - 25 Kas 2000
Size Cabbar ustanın 2000'yılı Temmuz ayında çekilmiş Fotoğrafını gönderiyorum. Fotoğraf, Ressam N.Kemal Topçuya ait. Size 35'e yakın fotoğraf daha göndereceğim hepsi birbirinden fotoğraflar.
Size iyi çalışmalar...

Merhaba

Murat Gümüş - 26 Kas 2000
Çok Degerli Savsatlilar... Bayraminizi en icten dileklerimle kutlariz. Sitenizin icerigini cok begendik tebrik ederiz. Basarilar dileriz. Saygi ve Selamlar.... Sulese sevgiler...
Murat Gümüş
Davtat / Sules

Selam Savsat.Com Web Takımı

Selçuk ŞİMŞEK - 26 Kas 2000
Sitedeki sohbet odasına girmeyi başaramadım. Sanırım bir sohbet odası var. Ama açılmıyor. Siteyi uzun zamandır takip edemiyordum. Fakat ilk kuruldu?u zamanlarda elimden gelebilecek yardımı yapabileceğimi belirtmiştim. Şu anda kendi yaptığım ve sitemde kullandığım chat scriptini Savsat.Com'a hediye etmek isterim. Yanlız serverinizin ASP desteği olması gerekiyor. Aşağıdaki linkte test edebilirsiniz. Biraz yavaş çünkü benim serverim Kanada'da. Sitenizin hızının yeteceğini düşünüyorum oldukça hızlı. Bu arada bazı eleştiriler yapmak istiyorum haddim olmadan. Sitenin tamamı html sayfalarından oluşuyor. Oysaki bu büyüklükte bir sitenin artık ASP ya da CGI ile çalışması daha kolay ve düzenli olurdu düşüncesindeyim.
Tasarım konusunda da giriş sayfası çok fazla hareketli ve dikkati dağıtıyor. Biraz daha durağan ve girişte site hakkında yazı olursa fena olmaz diye düşünüyorum. Bunların dışında savsat.com mükemmel ve güncellenen aktif bir site. Özellikle resimler bölümü çok güzel bir kaynak. Şavşat dışındaki Şavşatlıları gerçekten Şavşata götürüyor. Çalışmalarınızdaki başarının devamını diliyorum. Ellerinize sağlık.

Merhaba

Coşkun Işık - 26 Kas 2000
Ben Erzurum'un Lur ilçesindenim. Halen özel bir şirkette yöneticilik yapmaktayım. Bu site de etkilenerek bu yıl mutlaka Şavşat'ı ziyaret edeceğim. Fevkalade emekle yapılmış bir bir site. Tüm hazırlayanları kutluyorum. Kurban bayramınız kutlu olsun.
Saygılarımla.
Coşkun Işık
Üzümlü Köyü

Mamanelis’e sevgiler...

Gulay Topcu - 27 Kas 2000
Mamanelis'e sevgiler...
Gulay Topcu
Necmettin Topcu
Fahamettin Topcu
Nazime Topcu

Kutlama

Gürsel Keskin - 30 Kas 2000
Tüm Şavşatlıların kurban bayramını tebrik eder. Saygılar.
G. Keskin
Bremen Almanya

Merhabalar

Fadime Bilgin Başol - 15 Ocak 2001
Böyle bir sayfa ile karşılaşmaktan gurur ve mutluluk duydum. Bana verilecek her göreve hazırım. Saygılarla
Fadime Bilgin Başol

Tebrik

Uğur Berber - 22 Ocak 2001
Tebrik
Bu güzelliği bize yaşattığınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Ben öğrenciyken 96-97 yıllarında Artvinliler kültür ve Sasyal Hizmetler Vakfında Çoruh Dergisini yayınlıyordum. O zamanlar elimizde büyük bir arşiv vardı. Hatta Artvin il Milli Eğitim Müdürüyle görüşmüş ve köylerde görev yapan öğretmenlerin hazırlamış olduğu, köylere ait bilgiler ve fotoğraflar vardı. Şu an bu arşiv ne oldu bilmiyorum. Uzun zamandır fırsat bulup vakıfa gidemedim.
...Benim Çoruh dergisinde ve değişik dergi ve şiir antolojilerinde yayınlanmış şiirlerim var. Arzu ederseniz bu fotoğraf-bilgi ve şiirleri size iletebilirim. Ayrıca zaman zaman kaleme aldığım yazılarımı da gönderebilirim... İstanbul da oturuyorum ve Kirazlı Köyündenim. sevgilerimle.
Uğur Berber

merhaba

Gani ÖZKAN - 23 Ocak 2001
Tüm Şavşatlılara selam olsun.. 97 ve 98 yıllarında Şavşat’ta görev yaptım o güzel coğrafyayı ve insanları unutmak mümkün değil,en kısa zamanda inşallah ziyaret edip anıları tazelemek isterim siteyi aslında tesadüf buldum ve çok beğendim eksiklikler tabi ki var ama Şavşatlılar bunu en kısa zamanda daha mükemmel formatta dönüştüreceklerinin kanısındayım.. Bu çalışmada arkadaşım orman mühendisin Turgut Beyin katkıları olduğu kanısındayım, şayet bu e-mailI okuyanlar onu tanıyorlarsa yada kendisi okumuşsa en kısa zamanda cevap bekliyorum.. Sevgi ve Saygılarımla...
Ziraat Mühendisi
T.C.Ziraat Bankası
Çatalca Şubesi

Merhaba

Arın Can Ülkü - 24 Ocak 2001
Sayfanızı çok beğendim.Destekliyorum. Ben Şavşat torunuyum.

Merhaba Şavşat’lı Dostlarım

Ibrahim Ünal - 24 Ocak 2001
Ben 1983-86 yılları arasında Şavşat Lisesinde okuyan ve Şavşat'ı çok seven kendimi oralı hisseden biriyim. Aynı yıllarda Şavşat Lisesinde okuyanlarla yazışmak istiyorum. Bu e-mail i eğer Ilan Tahtasında yayinlarsanız sevinirim.
Sevgi ve selamlar

Kutlarım

Aytekin Yaşar - 26 Ocak 2001
Bu güzel çalışmada emeği geçen,bize oturduğumuz yerde Şavşat'ı yaşatan ve Şavşat'tan yola çıkıp evrensele ulaşmaya, ulaştırmaya çalışan herkese teşekkür eder, katılım için payıma düşeni yapmaya hazır olduğumu ifade etmek isterim.
Kısa bir öneri olarak mail adreslerini güncelleyin ve bir veri adresi oluşturun, böylece herkese kısa zamanda ulaşma olanağı doğar.
Saygılarımla.
Aytekin Yaşar
Düzenli Köyünden

KOSAV

Selahattin Genç - 27 Ocak 2001
Değerli Şavşat.com yöneticileri vakfımızı tanıtan yazımızı sayfanızda yayımlamış olmanızdan dolayı size vakıf yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz.

Merhaba

Dincel Demirci - 31 Ocak 2001
Degerli savsat.com yöneticileri
Sayfanizi begendim. basarilar dilerim.
Dincel Demirci
Almanya

Sizleri kutluyorum

Necip Aydın - 1 Şub 2001
Doğal güzelliğine hayran kaldığım Artvin - Yusufeli - Tekkale (Dörtkilise) köyü ile ilgili yeterli resim ve bilgiye rastlayamadım. Doğalpark olabilecek kadar muhteşem tabiatıyla, yaylalarıyla ve yaylada yapılan şenlikleriyle, köyde yapılan güreş turnuvalarıyla beni fazlasıyla etkileyen bir şirin köyümüz... daha geniş bilgi ve resim ilave etmenizi istiyoruz.
Necip Aydın
Pilot Üsteğmen Çiğli İZMİR

Savsat.Com Yetkilileri

Nahit Yüksel - 2 Şub 2001
Görevi gereği Ankara'da yaşamakta olan bir Şavşat'lı olarak, kurmuş olduğunuz. Web sitenizden ötürü sizi kutlamak istiyorum. Başarılar.

Sevgili Şavşatlı hemşehrilerimiz

Tuncay İlhan - 2 Şub 2001
Ben Tuncay İlhan Kireçli köyünden, arkadaşım Özkan Evran Çavdarlı köyünden, Savsat sayfasını çok güzel ve faydalı bulduk.Beğenimizi kelimelerle anlatmak zor. Bizde bu vesile ile sizlere ulaşmaktan mutluyuz.
Savsat sayfasına çeşitli aktivitelerle faydalı olmak isteriz. Bu konuda bizi bilgilendirirseniz , imkanlarımız dahilinde sizlere ulaşmaktan sevinç duyarız.
Selamlarımızla, esen kalın.
(Resim Arşivinde bulunan fotoğrafların yer ve zamanlarının belirtilmesini rica ediyoruz.)

Hemşehrilerime sevgiler

Oğuzhan Bülbül - 3 Şub 2001
Böyle özgün bir çalışmanın sunulması beni de tüm hemşerilerim gibi çok sevindirdi. Bütün Şavşatlılara aydınlık günlerde görüşmek dileğiyle sevgilerimi sunuyorum.

Selam

Uzun Can - 3 Şub 2001
mail gurubunuz ya da şavşatlıların chat yaptığı bir yer ve zaman var mı?
teşekkürler...

Sevgili Savsat.com

Op.Dr.Salih Topçu - 3 Şub 2001
Sanal alemde Şavşat'ı ziyaret etmek isteyen, hemşehrileri ile yazışmak ve tartışmak isteyenlere böyle bir ortam yarattığınız için teşekkür ederim. Size yazan hemşehrilerimiz, eğer izin verirlerse e-mail adreslerini yayınlarsanız sevinirim. Sizlere bu yıl Pancarcı şenliklerine katılmak için geldiğim memleketimden birkaç fotoğraf göndermek istiyorum. Yeriniz elverdiğince yayınlarsanız özlem duyanlara yardım etmiş oluruz.

Selam

Erkan Topçu - 3 Şub 2001
Şavşatlıyım. 26 yaşındayım..Uludağ Üniversitesi, Güzel Sanatlar Eğitimi 4 sınıf öğrencisiyim... Siteniz çok güzel... ben okulda fotoğraf,grafik ve resim eğitimi almaktayım. Sitenizi gezdim. Bundan iyisi can sağlığı derim. Siteyi internette veya dışarıda tanıştığım herkese gezmeleri için öneriyorum.ve üniversite de hocalarım dan biride Şavşatlı adı Erkin Keskin, kendisi genç hocalarımızdandır. 1969' doğumlu..Siteyi oda gezdi ve beğendi,aslında ben onunla bir site yapmayı zaten düşünüyordum o arada sizin sitenizden haberdar olduk ve askıya aldık, neyse uzun lafın kısası. Size her konuda yardımcı olabiliriz.. Benim ağabeyim Ressam adı N.Kemal Topçu. Ve onun çektiği bin / bin beş yüz Şavşat'a ait fotoğraf var tabi bu fotoğraflar Profesyonelce çekilmiş fotoğraflar..onlardan taradıklarım var size birazını gönderebilirim. Ayrıca bu geçtiğimiz yaz Üniversiteden 17 kişilik grubumu Karadeniz gezisine ikna ettim fotoğrafçılık,grafik ve iş eğitimi Öğrencileri,ve üç hocamız birlikte. Karadeniz'i baştan başa dolaştılar Yüzlerce kare fotoğraf çektik. En çok karatenizde Şavşat'ı sevdiler..ve şimdi tekrar Şavşat'a gezi düzenlemek istiyorlar. Bende bir Şavşatlı Olarak bundan gurur duyuyorum. Çekilen fotoğrafları bir kokteylle sergilemek istiyoruz bunun için Şu an bize bir sponsor gerekiyor. Umarım onu da hallederiz ve böylece Şavşat'ımızda Birazcık daha tanıtmış oluruz..Size Başarılar diliyorum..

Merhaba

Nurbay Can - 4 Şub 2001
Ben Şavşat Ziyaret Köyündenim (Seslavur) ve İstanbul'da oturuyorum; köyümüzün ismini Şavşat ve Köyleri bölümünde görememek beni üzdü. Bu eksiğin neden kaynaklandığını bilmiyorum,fakat en kısa zamanda düzeltileceğine inanarak saygılarımla beraber çalışmalarınızın devamını temenni ediyorum.

Merhaba

Selim Bilgin - 4 Şub 2001
Siteyi gezdim. Hazırlayanlara, düşüncesi ile, maddi desteği ile katkıda bulunanlara sonsuz teşekkürler. 7 yıldır Moskova'da yaşayan bir Şavşatlıyım. Herhangi bir katkım olursa sevinirim.

Görüntülenen : 25 - Toplam : 3334